The Sydney Morning Herald o gigantyczne pożary w Australii oskarża... zielonych. "Zielona bestia"

- To nie zmiany klimatu (...) To nie byli podpalacze. Była to niepowstrzymana intensywność pożaru buszu, turbodoładowana ogromnymi ilościami paliwa naziemnego, które gromadziły się przez lata suszy. To siła zielonej ideologii wymusiła na rządzie przeciwstawienie się próbom zmniejszenia zagrożeń związanych z paliwem przed wybuchem megapożarów, co uniemożliwia właścicielom ziemi usuwanie roślinności w celu ochrony siebie - pisze Miranda Devine na portalu The Sydney Morning Herald najstarszej gazecie Australii z nakładem dochodzącym do 364 tysięcy egzemplarzy. W wyniku pożarów zginęło już kilkadziesiąt osób i pół miliarda zwierząt.
 The Sydney Morning Herald o gigantyczne pożary w Australii oskarża... zielonych. "Zielona bestia"
/ screen YouTube BBC

- Rządy uspokajające zieloną bestię zignorowały liczne zapytania stanowe i federalne o pożary buszu w ciągu ostatniej dekady, z których prawie wszystkie zaleciły zwiększenie praktyki „kontrolowanego palenia”. Znanego również jako „redukcja zagrożenia”, które jest wypalaniem łatwopalnych roślin w chłodniejszych miesiącach w kontrolowany sposób, więc nie podsycającym nieuniknionych letnich pożarów buszu


- pisze Miranda Devine

W St Andrews, w którym szacuje się, że zginęło ponad 20 osób, ocalali mieszkańcy mają być wściekli na "zielonych", którzy mieli uniemożliwić im ścinanie drzew w pobliżu ich posiadłości. 

Siedem miesięcy temu Komisja Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Parlamentu Wiktorii miała przedstawić sprawozdanie na temat wpływu publicznego zarządzania gruntami na pożary buszu, wraz z pięcioma zaleceniami dotyczącymi poprawy zalecanego "kontrolowanego spalania". Rząd miał nie wyciągnąć z niego wniosków.

- Płaczliwi politycy mogą zbywać argumenty oportunistycznymi uwagami na temat „zmian klimatu” i „bezprecedensowej” pogody, ale unikają odpowiedzialności. Dzięki nieudolnemu ministrowi i tchórzliwemu włączeniu zielonych lobbystów do procesu decyzyjnego znacznie pogorszyli tę tragedię.


- pisze Miranda Devine

TU można się zapoznać z całością artykułu

Źródło: smh.com.au

cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe