Mateusz Morawiecki zaoferował Australii pomoc wyspecjalizowanych jednostek polskiej straży pożarnej 

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na Twitterze, że Mateusz Morawiecki odbył telefoniczną rozmowę z premierem Australi Scottem Morrisonem. Szef polskiego rządu zaoferował Australijczykom pomoc polskiej straży pożarnej w walce z pożarami. 
 Mateusz Morawiecki zaoferował Australii pomoc wyspecjalizowanych jednostek polskiej straży pożarnej 
/ fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność

Premier @MorawieckiM rozmawiał telefonicznie z Premierem Australii @ScottMorrisonMP.W rozmowie wyraził swoje współczucie dla rodzin ofiar pożarów.Jednocześnie przekazał informację o gotowości polskiej pomocy poprzez wysłanie na miejsce wyspecjalizowanych jednostek straży pożarnej


- poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak poinformował jeden z wielkopolskich portali informacyjnych, powołanych miało być 30 strażaków z modułu GFFFV Poznań (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles). System GFFFV stworzony został w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej.

W rozmowie z portalem Onet.pl rzecznik Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Poznaniu, bryg. Sławomir Brandt powiedział jednak, że nie potwierdza tej informacji. 
 

To, że sprawdzamy sprzęt, nie jest równoznaczne z powołaniem do wyjazdu. Takie czynności podejmuje się w tej chwili w jednostkach w większości województw.


- wyjaśnił. Dodał, że ewentualna decyzja o wyjeździe zostanie podjęta na szczeblu rządowym 

źródło: Twitter, onet.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe