REKLAMA

Ukraiński Boeing 737 rozbił się w Iranie. Nikt nie przeżył katastrofy

Według irańskich mediów na pokładzie samolotu znajdowało się 180 osób.
 Ukraiński Boeing 737 rozbił się w Iranie. Nikt nie przeżył katastrofy
/ materiały własne
Jak podały irańskie media, ukraiński Boeing 737 zmierzający do Kijowa z Teheranu rozbił się po starcie z powodu problemów technicznych. Duża część regionalnej przestrzeni powietrznej została oczyszczona z powodu irańskich ataków rakietowych na amerykańskie cele w Iraku.

Informacje z radaru lotniczego wskazują, że lot PS752 linii Ukraine International Airlines nagle zniknął z lotniska Imam Chomeini tuż po starcie ok. godz. 6 rano czasu lokalnego. Według irańskiej agencji Fars, a także Russia Today, na pokładzie samolotu znajdowało się 180 osób. 

Ekipy ratownicze zostały wysłane na teren w pobliżu lotniska, gdzie rozbił się ukraiński, o czym poinformował telewizję państwową Reza Jafarzadeh, rzecznik Irańskiej Organizacji Lotnictwa Cywilnego. – Samolot płonie, ale wysłaliśmy załogi... i być może uda nam się uratować niektórych pasażerów – oświadczył Pirhossein Koulivand, szef irańskich służb ratunkowych. 

Według arabskiego Al-Hadath, a także Spectator Index wszyscy pasażerowie oraz załoga ponieśli śmierć. Al-Hadath mówi o 176 osobach, z kolei Spectador Index o 167 ofiarach. 

Informację o śmierci wszystkich osób na pokładzie potwierdza również portal tvp.info

Atak rakietowy na amerykańskie bazy w Iraku

Zaledwie kilka godzin wcześniej irańskie wojsko wystrzeliło pociski w stronę amerykańskich baz w Iraku, w odwecie za zeszłotygodniowe zabójstwo drona starszego irańskiego oficera. W odpowiedzi amerykańskie władze lotnicze zamknęły przestrzeń powietrzną nad Iranem i rejonem Zatoki Perskiej dla wszystkich amerykańskich przewoźników.

Czytaj więcej: [video] Pilne! Atak rakietowy na amerykańską bazę Al Asad w Iraku
Źródło: RT / tvp.info / Twitter
kpa


 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura