Apolityczna demonstracja? „Apeluję i proszę, byśmy nie głosowali na Andrzeja Dudę”

– Oczywiście wiemy na kogo mamy nie głosować. Dla mnie obecny prezydent nie jest prezydentem – miał wg. Gazety Lubusloej powiedzieć podczas gorzowskiego marszu „Tysiąca Tóg” mec. Jerzy Wierchowicz.
 Apolityczna demonstracja? „Apeluję i proszę, byśmy nie głosowali na Andrzeja Dudę”
/ fot. screen YouTube
W sobotę w całej Polsce przeszły marsze „Tysiąca Tóg” pod hasłem „Prawo do niezawisłości, prawo do Europy”. Sędziowie protestowali przeciwko reformie sądownictwa i ustawie o apolityczności sędziów.

Jak informuje „Gazeta Lubuska”, przed Sądem Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim również odbyło się zgromadzenie, w którym demonstrowało około stu osób.

Jeden z przemawiających, który, jak twierdzi gazeta jest znany w lokalnym środowisku prawniczym, mecenas Jerzy Wierchowicz miał nawoływać wprost, by zgromadzeni nie głosowali w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę. Organizatorzy marszu zapewniali o apolityczności zgromadzenia.

Wzywam, apeluję i proszę, byśmy poszli do wyborów prezydenckich, nie głosowali na Andrzeja Dudę. Głosowali na kandydata, który nam zapewni powrót do normalności – miał powiedzieć podczas gorzowskiego marszu „Tysiąca Tóg” mecenas Jerzy Wierchowicz.

Oczywiście wiemy na kogo mamy nie głosować. Dla mnie obecny prezydent nie jest prezydentem. Jest to osoba, która słucha podszeptów, która jest marionetką w rękach jednego człowieka, który nie pełni żadnej funkcji państwowej – miał dodać.

Źródło: TVP Info / Gazeta Lubuska
kpaOceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe