REKLAMA

"Wyciągnęłam 500 $, odliczyłam po setce, pan ordynator wziął pieniądze". Prof. Popiela znów zabiera głos

Prof. Agnieszka Popiela na antenie Radia Szczecin opowiadała o tym, co w latach 90-tych działo się w szpitalu w Zdunowie. Twierdzi, że każdy z pacjentów miał być przed planowaną operacją wzywany do pokoju lekarskiego, by rozmawiać na temat kwoty jaką ma zapłacić przed zabiegiem.
 "Wyciągnęłam 500 $, odliczyłam po setce, pan ordynator wziął pieniądze". Prof. Popiela znów zabiera głos
/ Fot. Michał Józefaciuk / Kancelaria Senatu, flickr.com CC 2.0
W czerwcu 1998 roku pacjentką szpitala w Zdunowie była mama profesor Popieli. Córka zdecydowała, że sama odbędzie rozmowę z ówczesnym ordynatorem, prof. Tomaszem Grodzkim. Jak mówi - potwierdził on, że "ze względu na wysokie standardy leczenia i kształcenie się lekarzy przyszpitalna fundacja potrzebuje wsparcia finansowego".
 

Wyciągnęłam 500 dolarów z portfela, to nie była żadna koperta, odliczyłam po setce, prosiłam, żeby przeliczył. Pan ordynator wziął te pieniądze, nie umiem sobie przypomnieć teraz, gdzie je schował, czy to była szuflada... ale pamiętam, że podszedł do biurka, wyciągnął zeszyt formatu A4, zapisał w nim coś. Zrozumiałam to w ten sposób, że zapisał moją wpłatę na tę fundację. Ale nie dostałam żadnego pokwitowania 


- relacjonowała prof. Agnieszka Popiela. Dodała, że nie było powiedziane, że wpłata jest warunkiem wykonania operacji, ale czuła presję, by zapłacić. Podczas rozmowy miała paść konkretna kwota, którą później przekazała prof. Grodzkiemu. Jak twierdzi, pokwitowania nie otrzymała do dziś.

źródło: radioszczecin.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura