Szukaj
Konto

"W mieszkaniach zabujało". Trzęsienie ziemi na Śląsku

13.01.2020 16:01
"W mieszkaniach zabujało". Trzęsienie ziemi na Śląsku
Źródło: pixabay.com
Komentarzy: 0
Jak podaje "Dziennik Zachodni" dzisiaj koło godziny 14:25 potężny wstrząs na Śląsku był odczuwalny w wielu miastach województwa śląskiego. Spółki górnicze badają przyczynę.

W poniedziałek, 13 stycznia, zabujało mieszkaniami w wielu miastach województwa śląskiego. Nieznana jest jeszcze przyczyna silnego wstrząsu, do którego doszło w Śląskiem, ale spółki górnicze - w tym Jastrzębska Spółka Węglowa i Polska Grupa Górnicza - szukają źródła wstrząsu


- podaje red. Bartosz Wojsa na łamach portalu "Dziennika Zachodniego". Siła wstrząsu została oceniona na 3,8 w skali Richtera. Taki wstrząs oceniany jest jako mały, ale odczuwalny przez większość ludzi.

Informacje o wstrząsie w tym rejonie odnotowała również EMSC - niezależna organizacja naukowa i dostawca informacji o trzęsieniach ziemi w czasie rzeczywistym.

źródło: dziennikzachodni.pl

raw

Komentarzy: 0
Data publikacji: 13.01.2020 16:01