Von der Leyen: Dziś odbędzie się dyskusja o praworządności w Polsce

Na wtorkowej konferencji prasowej szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała media, że jeszcze dzisiaj na spotkaniu KE dojdzie do dyskusji nt. stanu praworządności w Polsce. 
 Von der Leyen: Dziś odbędzie się dyskusja o praworządności w Polsce
/ screen YT
Von der Leyen poinformowała, że chce omówić system praworządności w Polsce, a także środki tymczasowe, jakie wobec naszego kraju może podjąć Trybunał Sprawiedliwości UE.
 

Środki tymczasowe będą esencją tej debaty 


– podkreśliła szefowa KE. Wskazała także, iż dla Komisji Europejskiej istotne jest zaangażowanie w dialog z przedstawicielami polskiego systemu sądowniczego i polskim rządem.

Sprawa dotyczy ewentualnego zamrożenia ustawy o Sądzie Najwyższym w punkcie dotyczącym Izby Dyscyplinarnej. Urzędnicy w Brukseli chcą, by izba nie funkcjonowała do czasu wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. KE zwróciła się także z listem do najważniejszych osób w państwie (premiera, prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu) z prośbą o wstrzymanie prac nad tzw. ustawą dyscyplinującą sędziów. Ustawa przeszła przez Sejm przed świętami - teraz pracuje nad nią Senat. 

źródło: dorzeczy.pl, tvn24.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe