REKLAMA

Polska z nadwyżką 3,2 mld euro w handlu zagranicznym w listopadzie. Morawiecki: Rekordowy wynik!

Nadwyżka w handlu zagranicznym w listopadzie 2019 r. wyniosła 3,2 mld euro, natomiast nadwyżka w handlu towarowym we wrześniu 2019 r. – 830 mln euro i była największa od co najmniej 2004 r. - wynika z grafiki opublikowanej w mediach społecznościowych przez Mateusza Morawieckiego. - To zasługa przede wszystkim pracowitości i zaradności Polaków i nasz wspólny sukces - podkreśla premier.
 Polska z nadwyżką 3,2 mld euro w handlu zagranicznym w listopadzie. Morawiecki: Rekordowy wynik!
/ Krystian Maj / KPRM

Mamy to! Tak, mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii!

To zasługa przede wszystkim pracowitości i zaradności Polaków i nasz wspólny sukces. Mój rząd będzie robił wszystko, by rok 2020 był jeszcze lepszy, a polskie firmy kreatywnością, ciężką pracą i brakiem kompleksów zdobywały zagraniczne rynki.

Jak wspominałem wielokrotnie - kapitał ma narodowość. Postarajmy się, by była to narodowość polska!
????????????????


- pisze premier Morawiecki. Z udostępnionej grafiki wynka, że Polska miała 3,2 mld euro nadwyżki w handlu zagranicznym w listopadzie, co jest najlepszym wynikiem w historii. 830 mln euro nadwyżki w handlu towarowym zanotowano we wrześniu, co jest najlepszym rezultatem od co najmniej 2004 roku. Dodanie saldo wymiany zagranicznej usług w listopadzie wynosi 2,33 mld euro. 

raw

#REKLAMA_POZIOMA#
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura