loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Kamil Grover: Amok 'Syberyjskiego Tygrysa'
Opublikowano dnia 14.01.2020 22:32
A zatem - POWTÓRZĘ - nie byłoby tych skandalicznych i niebywale bezczelnych wypowiedzi KGBisty gdyby nie…
No właśnie. GDYBY NIE TO, że Polska jest od wielu dekad PONIEWIERANA na oczach całego świata. Gdyby nie to, że powoli przyzwyczajono świat przy bierności (a nawet aprobacie) naszych rodzimych - podobno - ‘elit’, że Polską i Polakami można pomiatać, oskarżając o najbardziej absurdalne, winy i zbrodnie.

screen YouTube Business Insider

Będzie o OSTATNIM WYSKOKU Putina.
Zapytam zatem (retorycznie) czy OBURZA NAS wyjątkowa HUCPA Putina oskarżającego Polskę o współsprawstwo w rozpoczęciu IIWŚ?
Gdy nazywa amb.Lipskiego „swołoczą i antysemicką świnią”? Oraz gdy formułuje kilka innych równie nikczemnych insynuacji ?
Odpowiedz brzmi – OCZYWIŚCIE.
Wskażę jednak na inną, już mniej oczywistą (dla niektórych) kwestię.
Otóż moim zdaniem, nie byłoby TEGO WSZYSTKIEGO...
Tej niebywałej bezczelności b.funkcjonariusza najb.zbrodniczego w historii systemu (komunizmu) i państwa (ZSRR) mającego na rękach krew zakatowanej Czeczenii, śmierć kilkuset współobywateli w dokonanych przez FSB z jego polecenia zamachach bombowych na budynki mieszkalne w Bujnaksku, Moskwie i Wołgodońsku (w których zginęło blisko 300 osób, a które stały się bezpośrednim pretekstem do rozpoczęcia drugiej wojny czeczeńskiej). Mającego także na rekach śmierć kilkudziesięciu niezależnych dziennikarzy w tym obrońców praw człowieka jak np. Anna Politkowska.
A zatem - POWTÓRZĘ - nie byłoby tych skandalicznych i niebywale bezczelnych wypowiedzi KGBisty gdyby nie…
No właśnie. GDYBY NIE TO, że Polska jest od wielu dekad PONIEWIERANA na oczach całego świata. Gdyby nie to, że powoli przyzwyczajono świat przy bierności (a nawet aprobacie) naszych rodzimych - podobno - ‘elit’, że Polską i Polakami można pomiatać, oskarżając o najbardziej absurdalne winy i zbrodnie.
Krótko mówiąc, gdyby nie było występującego w masowej skali i sponsorowanego przez powszechnie znane i wpływowe środowiska - ANTYPOLONIZMU. Nie będę podawał przykładów, ponieważ jest ich tak dużo, że można by ciągnąć wyliczanie w nieskończoność. Mamy tu bowiem do czynienia z całym przemysłem kłamstwa i pogardy. Pogardy pw. dla historycznej prawdy. I aby uniknąć nieporozumień od razu dopowiem, że absolutnie nie chodzi mi o robienie z Polaków narodu bez skazy , składającego się z samych prawych, odważnych i szlachetnych patriotów. To oznaczałoby kolejny, fałszywy absurd tyle, że a’rebours. Oczywiście, byli wśród nas tzw szmalcownicy i zdarzali się również kolaboranci. Jednak jak oceniła to Anna Arendt "w Polsce kolaboracją zajmował się wąski margines wywodzący się ze społecznych, patologicznych nizin. Nie obejmował on przedwojennych elit ani pozostałych klas społecznych. Nie kolaborował polski rząd,jak to działo się np.we Francji czy Norwegii, a Polacy nie wstępowali ochotniczo do Waffen SS, co było udziałem obywateli wielu państw Zachodniej Europy oraz krajów bałtyckich i Ukrainy". Wyróżniliśmy się natomiast tym, że od początku stawiliśmy opór obu najezdzcom, a po utracie niepodległości sformowaliśmy najsilniejszy w całej IIWŚ ruch oporu nazywany ‘państwem podziemnym’. I prowadzilismy tę walkę nadal już po jej zakończeniu, ponieważ Polska znalazła się pod okupacją Imperium Zła. Imperium, które Putin stara się odbudować, a którego upadek określił jako „największą katastrofę w dziejach Rosji”.
Odnieśmy się teraz wprost do oszczerstw Putina:
1) Nazwał amb.Lipskiego (z właściwą sobie sowiecką chamówą) - „swołoczą i antysemicką świnią”. Za co? Ano dlatego, że w połowie 1938r. podjął z Niemcami dyskusję w trakcie której rozważano możliwość utworzenia dla Żydów miejsca na ziemi, gdzie mogliby się czuć bezpiecznie i żyć po swojemu. Dodajmy, że było to zbieżne z postulatami ruchu syjonistycznego, którego przywódcy również szukali podobnego rozwiązania. Rozważano różne koncepcje. M.in. zbudowanie ojczyzny Żydów w Afryce, na mało zamieszkałych terenach niemieckiej kolonii – Namibii. Wszystko to działo się w czasie, kiedy koncepcja "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" (w drodze Holokaustu) nie zrodziła się jeszcze w głowie Hitlera bądz jego doradców.
Dlatego b.trafnie odnieśli się do słów Putina, Przewodnicząca ZGW Żydowskich w RP Klara Kołodziejska-Połtyn oraz Naczelny Rabin RP, Michael Schudrich. Opublikowali wspólnie oświadczenie w którym podkreślono, że , "Polacy wspierali bezpieczną emigrację żydowską we współpracy z ruchem syjonistycznym, któremu udzielali potajemnie wojskowej pomocy. Ponadto, gdy III Rzesza wydaliła w 1938 r. tysiące Żydów, polskie służby dyplomatyczne, w tym ambasador Lipski osobiście, udzielały im wsparcia. Oskarżanie go o antysemityzm na podstawie jednego zdania wyrwanego z kontekstu zapisu w notatce, jest skrajnie nieodpowiedzialne".
Nie przeszkodziło to Putinowi stwierdzić, że utworzenie państwa izraelskiego na terenie Afryki, „oznaczało świadome skazanie ich na zagładę”. Jest to totalne, bijące po oczach, kłamstwo. Szczególnie, gdy od początku powstania Izraela na terenie Palestyny, jesteśmy świadkami zagrożenia dla bytu tego państwa ze strony sąsiadujących z Izraelem krajów arabskich solidaryzujących się z cierpieniami i krzywdą Palestyńczyków. Oczywistym jest, że eregowanie Izraela na niezamieszkałych obszarach Afryki, nie stworzyłoby analogicznych problemów, a zatem byłoby korzystne dla samych Żydów.

2) Kolejne i już wręcz kosmiczne oszczerstwo Putina, dotyczy oskarżenia Polski „o współudział w wywołaniu IIWŚ” oraz że „to Polska zrobiła pierwszy krok ku ludobójstwu i zagładzie narodów europejskich”. Idąc tym tropem należałoby więc stwierdzić, że rząd polski wspólnie z Hitlerem zaatakował Polskę. Absurd tej konfabulacji jest takich rozmiarów, że pozostawię ją bez komentarza.
3) Leitmotivem, jaki przewijał się we wszystkich fragmentach wypowiedzi Putina, był oczywiście „polski antysemityzm”. Zatrzymajmy się przy tym na chwilę. Otóż Polskę, w której znalazło bezpieczne miejsce kilka mln Żydów chroniących się przed prześladowaniami zarówno w krajach Zachodniej Europy jak i w Rosji – ten spadkobierca dziedzictwa komunizmu - ma czelność nazywać krajem antysemickim???
Spójrzmy zatem jaka była syt.Żydów w Rosji Carskiej oraz ZSRR. A przecież spadkobiercą i gloryfikatorem całościowych dziejów Rosji czuje się Putin.
Pierwsza fala pogromów nastąpiła w latach 1881–1884 . Odnotowano od 224 do 284 pogromów i ekscesów antyżydowskich. Druga fala to lata 1903–1906. Pogromy Żydów odbyły się w 64 miastach i 626 miasteczkach oraz wsiach. Jednym ze skutków pogromów była masowa emigracja Żydów z carskiej Rosji. W latach 1881–1914 wyjechało z niej 2 mln osób, głównie do USA, GB, Francji oraz Polski. Trzecia fala pogromów związana była z Rewolucją Październikową i Wojną Domową w Rosji . W latach 1918–1920 doszło do 1500 pogromów w ponad 1300 miejscowościach, w których zamordowano od 50 do 250 tysięcy Żydów (jeśli wliczy się ofiary głodu i epidemii wywołane masową grabieżą i dewastacją mienia ).
Jeśli chodzi o położenie Żydów w czasach ZSRR, to mimo że członkowie ich elit często aktywnie wspierali system bolszewicki stając się częścią kierownictwa komunistycznego aparatu przemocy, to syt. większości rosyjskich Żydów była b.trudna. Oddajmy zresztą głos Yurijowi Slezkine, ameryk. historykowi żydowskiego pochodzenia. W opracowaniu The Jewish Century stwierdza on: „wydarzenia z ostatnich lat życia Stalina były bezprecedensowe, opadła maska obłudy. Wcześniej sowieccy Żydzi ginęli, bo zarzucano im religijność (tak jak Polakom czy Rosjanom), nacjonalizm (jak Czeczenom czy Tatarom krymskim) albo odchylenia ideologiczne (jak bucharinowcom czy trockistom). Teraz mieli ginąć tylko dlatego, że BYLI ŻYDAMI. Czego nie osiągnął Hitler, tego dokonał Stalin, a za nim jego naśladowcy w innych krajach”.
Po czym dodaje: „Tezy komunistycznych historyków (w tym żydowskich) o dobrym Stalinie, który ratował Żydów przed złym Hitlerem, są dziś nie do obrony.Ponurym żartem historii wydają się dziś uroczyste akademie organizowane przez żydowskich weteranów wojskowych II WŚ - ku czci rocznic Rewolucji Październikowej.
To Rząd Tymczasowy powołany w Rosji po Rewolucji Lutowej zniósł w 1917 r. antysemickie ustawy. Bolszewicy przeciwnie, w kolejnych latach odebrali Żydom wszelkie swobody”.

No dobra. Tyle o WIARYGODNOŚCI Putina.
A jaka była reakcja środowisk żydowskich, które kreują się na strażników prawdy dot.martyrologii Żydów?
Otóż lider Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji rabin A. Boroda, nazwał "bardzo precyzyjnymi” słowa Putina dot."polskiego dyplomaty, który poparł w latach 30. ludobójstwo Żydów w Polsce” dodając, że przecież „wszyscy wiedzą, że to Polacy byli strażnikami w Obozach Zagłady”.
Owszem, wszyscy wiedzą. Jednak wiedzą, że było dokładnie na odwrót. Bowiem Niemcy zatrudniali wiele nacji w roli kapo i policji w gettach oraz obozach koncentracyjnych (w tym Żydów) z jednym wyjątkiem. Tym wyjątkiem byli Polacy.
Z wypowiedzią Boroda współbrzmi (a nawet ją przebija) wypowiedz polskiego Żyda prof. Jana Grabowskiego. Oto jego oświadczenie - „Duda nie ma żadnej moralnej legitymacji do przemawiania w Yad Vashem. W Izraelu Andrzejowi Dudzie nikt głosu nie udzieli z prostego powodu – polskie władze w tematyce Zagłady są skompromitowane”.
Na szczęście pojawiły się inne, zupełnie odmienne opinie. Np Szef Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC) David Harris skomentował słowa Putina następująco: "Niewiarygodne. Rewizjonizm historyczny na sterydach. Nazistowskie Niemcy, a nie Polska, są odpowiedzialne za II wojnę światową!!! Pakt Stalina z Hitlerem z 1939 r. pogorszył jeszcze sytuację, która już była okropna. Sowieckie rządy w Europie Wschodniej po II wojnie światowej przedłużyły erę ucisku”.

Niestety, ale głębokim cieniem położyła się na tym sporze decyzja Instytutu Yad Vashem, zgodnie z którą Duda otrzymał zaproszenie do udziału w jerozolimskich obchodach wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, jednakże bez prawa głosu.
Niezwykle trafnie skomentowało tę decyzję Forum Żydów Polskich – cytuję - "Czyli wszystko wskazuje na to, że w Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow (Niemcy, Rosja), główni sprawcy Zagłady (Niemcy) i ci, którzy ochoczo wydali Żydów Niemcom na zagazowanie w Auschwitz (Francja).Przedstawiciel państwa, którego rząd zaalarmował świat w sprawie masowej eksterminacji Żydów w okupowanej przez Niemców Polsce – bez prawa do zabrania głosu w Jerozolimie”

Dodajmy do tego jeszcze jedną opinię. Tym razem nie-żydowskiego autorstwa, bo pochodzącą od brytyjskiego historyka Rogera Moorhouse’a. Określił on oskarżenia prezydenta Rosji "jako nonsens i czysty historyczny wandalizm w obronie mitu założycielskiego ZSRR”.

Zastanówmy się na koniec, co tak rozwścieczyło Putina, że wpadł w ewidentną furię, całkowicie tracąc kontakt nie tylko z prawdą (bo w kłamstwie pozostaje od kołyski) ale i z poczuciem rzeczywistości?
Powodów jest kilka;
1. Zakończona niepowodzeniem niedawna próba inkorporacji Białorusi
2. Obłożenie przez Trumpa sankcjami firm zatrudnionych w realizacji Nord Stream 2
3. Przegłosowanie przez Parlament Europejski rezolucji (na wniosek Litwy przy współudziale Polski), potępiającej pakt Ribbentrop-Mołotow i przypominającej bohaterstwo tych, którzy przeciwstawiali się totalitaryzmowi, w tym rotmistrza Witolda Pileckiego.
Dokument przygotowano w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, ale również z powodu coraz częstszych prób "fałszowania historii przez Rosję". W rezolucji PE przypomina historię wybuchu IIWŚ i podkreśla, że wywołały ją nie tylko hitlerowskie Niemcy, ale również ZSRR. Rezolucja "wzywa Komisję Europejską do zdecydowanej reakcji wobec negowania tych faktów przez Kreml".
4. Kropką ‘nad I’ była zapowiedz Europarlamentu ustanowienia dnia śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego (25 maja), Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem!!!

(Dopisek). Czy można się zatem dziwić, iż Syberyjski Tygrys dostał ataku szału (czy raczej wścieklizny), który pozbawił go samokontroli? Że temu politycznemu gangsterowi i oszustowi całkowicie puściły nerwy?
Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

--> POBIERZ WYDANIE CYFROWE


Sprawdź w których placówkach Poczty Polskiej kupisz "TS": https://bit.ly/tysolnapoczcie

Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Polska vs. Litwa - gry Moskwy i Berlina
Wspólna obecność prezydentów Polski i Litwy w 610 rocznicę zwycięstwa armii I Rzeczypospolitej nad Krzyżakami pod Grunwaldem była faktem politycznie ważkim, ale też symbolicznym.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Pożegnanie z I Rzeczpospolitą - zaborcy grają kartami mniejszości
Jak z Rzeczpospolitej Obojga Narodów staliśmy się państwem w wielkiej mierze jednoetnicznym?
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Sztuka rozpoznawania płci
Zaczęło się, że Hiobowscy spotkali pod osiedlowym sklepem spożywczym męża dozorczyni, pana Sitko. \n- Dwa euro na bułkę - poprosił zmęczonym głosem pan Sitko. - Taki gorąc, że pić się chce.\n- Od kiedy to bułki się pije? - zauważył jakiś dziwnie ubrany pan. - Ech, dobra. Dam panu te dwa euro jak nazwie mnie pan "Zuzanna".

Drogi Użytkowniku,

Nasz Serwis korzysta z plików cookies. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem, przeglądanie Serwisu z otwartym komunikatem) bez zmian ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na:
• przetwarzanie danych osobowych przez Tysol Sp. z o.o. i naszych zaufanych partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, niezależnie od zgód wyrażonych na pozostałe rodzaje przetwarzania danych. Dowiedz się więcej o zgodzie marketingowej w naszej Polityce prywatności / Cofnij zgodę.

• na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ten rodzaj plików cookies pozwala nam na dopasowanie treści dostępnych w Serwisie do Twoich preferencji, utrzymywania sesji po zalogowaniu oraz zapewnienia optymalnej funkcjonalności Serwisu. Więcej o plikach cookies i sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych dowiesz się w naszej Polityce prywatności.