S. Karczewski: W Kancelarii Senatu zatrudniono polityków agresywnie atakujących prezydenta i premiera

Na specjalnej konferencji prasowej wicemarszałek senatu Stanisław Karczewski poinformował o napiętej relacji między pracownikami Kancelarii Senatu a politykami PiS-u.
 S. Karczewski: W Kancelarii Senatu zatrudniono polityków agresywnie atakujących prezydenta i premiera
/ Fot. Michał Józefaciuk / Kancelaria Senatu

 - Z wielkim smutkiem patrzę na Kancelarię Senatu, w której zatrudnieni są politycy i którzy nie odstąpili od działań politycznych, a którzy na Twitterach i Facebookach bardzo agresywnie atakują PiS, a także prezydenta i premiera. Występujemy z pismem do szefa Kancelarii Senatu ministra Piotra Świąteckiego z prośbą, aby zwrócił uwagę urzędnikom Kancelarii Senatu, którzy nie powinni prowadzić działalności politycznej

- zdradził na konferencji prasowej Stanisław Karczewski.

W dalszej części konferencji wicemarszałek poinformował, że senatorowie PiS-u nie będą brali udziału w wyjazdach zagranicznych marszałka Grodzkiego.

- Nie będziemy legitymizować prowadzenia jego polityki zagranicznej. Polityka zagraniczna to domena prezydenta i konstytucyjnie premiera i ministra spraw zagranicznych.


Na konferencji przekazano również, że senatorowie PiS opuścili komisję spraw zagranicznych na znak protestu wobec prowadzenia obrad przez przewodniczącego komisji, Bogdana Klicha z Koalicji Obywatelskiej. Jak przyznał marszałek Karczewski ten

"w sposób agresywny ogranicza swoją działalność tylko do krytyki i do ataku na rząd Prawa i Sprawiedliwości”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe