Kontrowersyjna przewodnicząca z Lewicy odwołana. "Sprawowanie przez nią tej funkcji to kpina z Państwa"

Dziś posłowie zagłosowali za odwołaniem przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. 
 Kontrowersyjna przewodnicząca z Lewicy odwołana. "Sprawowanie przez nią tej funkcji to kpina z Państwa"
/ screen YT
Za odwołaniem Magdaleny Biejat z Lewicy zagłosowało 19 posłów (18 z Prawa i Sprawiedliwości i Grzegorz Braun z Konfederacji), przeciw było 12, nikt się nie wstrzymał od głosu. Równocześnie wybrano nowego przewodniczącego – jest nim Urszula Rusecka. 

We wniosku powoływano się na brak doświadczenia i nieznajomość przepisów Magdaleny Biejat.

- Jedyną z przewodniczących komisji sejmowych, która nie ma doświadczenia w parlamencie. Niestety aktywność pani przewodniczącej po 19 grudnia, dniu, kiedy odbyło się jedyne posiedzenie prezydium komisji na jej wniosek, utwierdziło nas w przekonaniu, że brak doświadczenia parlamentarnego pani poseł, nieznajomość regulaminu Sejmu, odbije się na sprawnym działaniu całej komisji

- mówiła wiceprzewodnicząca komisji Teresa Wargocka.

Po głosowaniu posłowie Lewicy opuścili salę. 

Przewodniczącej bronił Włodzmierz Czarzasty twierdząc, że to „tępe i prymitywne działania”, które wynikają z myślenia „mamy większość, i tak was przegłosujemy”

– Możecie tak dalej prowadzić politykę, upadło Imperium Rzymskie, ZSRR, wy też upadniecie

– dodał Czarzasty.
Wniosek o odwołanie Magdaleny Biejat złożyli  posłowie Solidarnej Polski. 

– Nie możemy pozwolić by osoba, która niszczy polskie rodziny, chce zabijać poczęte dzieci, która zagraża naszej przyszłości – nadal pełniła zaszczytną funkcję szefowej komisji polityki społecznej i rodziny w polskim Sejmie. Solidarna Polska będzie przekonywać Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości i współkoalicjantów do odwołania poseł Magdaleny Biejat. Sprawowanie przez nią tej funkcji to kpina z naszego Państwa i polskich obywateli

– pisali we wniosku posłowie Solidarnej Polski. 

Źródło: wp.pl
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe