Szukaj
Konto

Urodziło się z trzema promilami alkoholu we krwi. Przykra wiadomość prokuratury

17.01.2020 15:25
Urodziło się z trzema promilami alkoholu we krwi. Przykra wiadomość prokuratury
Źródło: wikimedia commons - wikimedia creative commons
Komentarzy: 0
Zmarł noworodek, który przed świętami Bożego Narodzenia urodził się z trzema promilami alkoholu we krwi.
Dziecko urodziło się 23 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim. Było wcześniakiem — urodziło się w 28. tygodniu ciąży i ważyło jedynie kilogram i trzysta gramów. We krwi miało trzy promile alkoholu.

44-letnia matka dziecka jeszcze w grudniu usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu. Za taki czyn grozi od pięciu lat więzienia.

Jak informuje TVN24, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś poinformował, że zarzut dla matki musi zostać zmieniony. Śledczy zleci sekcję zwłok zmarłego dziecka.

Źródło: tvn24.pl
kpa


Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.01.2020 15:25