"Jestem dumny, że mogę z nim współpracować". Hołownia ujawnił nazwisko swojego doradcy

Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta w najbliższych wyborach, ujawnił za pośrednictwem mediów społecznościowych naziwsko jednego ze swoich doradców.
Beata Szymańska, Wikipedia CC BY-SA 4.0

Jestem dumny, że mogę z nim współpracować


– napisał Hołownia o ekonomiście Piotrze Kuczyńskim, do niedawna związanym z Domem Inwestycyjnym Xelion należącym do banku Pekao.

Czytaj również: „Znam Kaczyńskiego od wielu lat, od czasów studenckich, i widzę po jego twarzy, że próbuje to zrobić” 

Na pytanie o swój sztab wyborczy, dziennikarz odpowiedział, że "jest nas wielu".
 

Dziś przedstawiam Wam Piotra Kuczyńskiego. O pieniądzach, budżetach i finansach wie on wszystko. Państwo solidarnego dobrobytu, stabilnych warunków dla gospodarki, mądrego zarządzania wspólną kasą, tak by nie przejeść wszystkiego dziś i zostawić coś dla naszych dzieci – koordynowany przez niego zespół moich doradców gospodarczych dowiedzie, że to może się wreszcie stać, że to może się udać


– zadeklarował Hołownia, zapowiadając ujawnienie nazwisk kolejnych współpracowników w nadchodzącym tygodniu.

Kim jest Piotr Kuczyński?

"Piotr Kuczyński przez ostatnie 13 lat pracował jako główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion – należącego do upaństwowionego banku Pekao. Na początku maja 2019 roku stracił pracę za dość krytyczne wypowiedzi dotyczące demontażu sytemu OFE" – informuje serwis Money.pl.

Likwidacja OFE zaprezentowana przez PiS jest dla budżetu rozwiązaniem znakomitym. Teraz uważam, że nie jest znakomitym, ale wciąż dobrym. Dlaczego? Otóż ludzie, przechodząc na IKE, jednorazowo dzielą się częścią swojego kapitału z budżetem państwa – stwierdził w rozmowie z portalem businessinsider.com.pl.

cwp/wprost


Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: