„Nie stać by było nas do końca kampanii”. Czarzasty wyjawił, dlaczego tak późno wskazano kandydata Lewicy

– Jakbyśmy od października pracowali dzień i noc - bo tak trzeba tą kampanię robić, gryząc trawę - to finansowo zakończylibyśmy ją w lutym – powiedział szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.
Włodzimierz Czarzasty / fot. screen YouTube - RMF FM
Jeden z liderów Lewicy, przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty był gościem porannej rozmowy na antenie RMF FM. Polityk wyjawił, dlaczego Lewica tak długo zwlekała z ujawnieniem swojego kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Powiem panu na antenie, chyba pierwszej antenie, prawdę: my mamy określone, ograniczone środki. Jeżeli zaczęlibyśmy kampanię, ogłosilibyśmy Roberta kandydatem w październiku, nie stać by było nas do końca kampanii – powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Dodał również, że od jutra Lewica zacznie pracować „dzień i noc”. – Jakbyśmy od października pracowali dzień i noc - bo tak trzeba tą kampanię robić, gryząc trawę - to finansowo zakończylibyśmy ją w lutym – twierdzi polityk Lewicy.

Czarzasty wskazał również, kto będzie zasiadał w komitecie poparcia Roberta Biedronia. Zdaniem szefa SLD będą to osoby, do których „ludzie mają zaufanie”. – Tu nie chodzi o błyskotki, chodzi o osoby, które mają poważne nazwiska, są bardzo stabilne. Na pewno będę prosił o wsparcie pana Aleksandra Kwaśniewskiego – wyjawił.

Źródło: RMF FM
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: