„Nie damy fałszować naszej historii”. Ważne słowa premiera Morawieckiego

– Jesteśmy unitarnym państwem polskim i takim pozostaniemy. Państwo rosyjskie ustami swoich przedstawicieli próbuje fałszować polską historię – powiedział stanowczo w Bydgoszczy szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki / fot. Kancelaria Premiera - Twitter @PremierRP
– Jesteśmy unitarnym państwem polskim i takim pozostaniemy. Państwo rosyjskie ustami swoich przedstawicieli próbuje fałszować polską historię. Nie damy dzisiaj fałszować naszej historii i będziemy bronić prawdziwej historii RP – powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Bydgoszczy polski premier Mateusz Morawiecki.
 
Premier Morawiecki przybył do Bydgoszczy

Szef polskiego rządu przybył w sobotę do Bydgoszczy, aby uczcić stulecie powrotu miasta do Polski. – Bardzo dziękuję za zaproszenie na przepiękne Wasze święto - stulecie powrotu do Polski Bydgoszczy, która jest zwierciadłem polskiej historii - wojny polsko-krzyżackie, potop szwedzki, zabory i germanizacja, kiedy próbowano wykorzenić polskość – mówił pod pomnikiem prezydenta-legendy Bydgoszczy Leona Barciszewskiego.

Morawiecki poświęcił swoje przemówienie również samemu Barciszewskiemu. – Był symbolem odbudowy Bydgoszczy po kryzysie. Stworzył wiele przedsięwzięć, które służą nam do dzisiaj – podkreślił polski premier.

Prezydent Barciszewski powiedział piękne słowa do urzędników, że mają służyć państwu i swojemu miastu. Te słowa są piękne i dobitne. Wszyscy urzędnicy - jesteście funkcjonariuszami społeczeństwa, miasta i państwa polskiego – dodał.

Źródło: Kancelaria Premiera
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: