REKLAMA

"To skandaliczne i tchórzliwe". Działaczka PO zawieszona za krytykę Kidawy ostro odpowiada partii

Rzecznik dyscyplinarny PO Łukasz Abgarowicz wystosował do działaczki tejże partii Aleksandry Wasilewskiej pismo, w którym informuje ją o zawieszeniu w prawach członka Platformy Obywatelskiej. Przyczyną miały być krytyczne wpisy dotyczące kandydatki Platformy na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - To niegodne i tchórzliwe - odpowiada Wasilewska. 
 "To skandaliczne i tchórzliwe". Działaczka PO zawieszona za krytykę Kidawy ostro odpowiada partii
/ screen YT

- Niniejszym zawiadamiam Panią, że na podstawie (...) postanawiam o natychmiastowym tymczasowym zawieszeniu Pani w prawach członka Platformy Obywatelskiej RP do czasu wyjaśnienia sprawy Pani licznych i powtarzających się, szkodzących wizerunkowi Platformy Obywatelskiej RP wpisów w mediach społecznościowych 


- czytamy w opublikowanym na Twitterze piśmie rzecznika dyscyplinarnego PO skierowanego do Aleksandry Wasilewskiej. Abgarowicz wyjaśnił mediom, że skargi na działaczkę wpływały od kolegów partyjnych za krytyczne wpisy dotyczące kandydatki Platformy na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
 

Informuję państwa, że ponieważ nie miałam możliwości przedstawić swoich argumentów, moje stanowisko opiszę na mediach społecznościowych. Za skandaliczne i tchórzliwe uważam zawieszanie mnie tuż przed wyborami. Wszak popierałam kandydatów wbrew ustawce w woj. zachodniopomorskim (...).
 
Za skandaliczne uważam wyciszanie tematu fundacji i braku zgody Zarządu na przelewy w kwocie 3 mln zł. Za skandaliczne uważam lenistwo, palenie cygar i nieprzygotowanie strategii dla Polski. Pośrednie wpychanie nas w rządy PiS.

Za skandaliczne uważam nieprzygotowanie ustawy dot. sądownictwa i służby zdrowia. Za skandaliczne uważam skręt w lewo i współpracę ze skrajną lewicą - jest to zakwestionowanie Deklaracji Krakowskiej. Za skandaliczne uważam ustawki zarówno co do wyborów prezydenckich i wyboru Przewodniczącego. Są to drwiny z wyborców i członków PO. Pisali o tym najważniejsi członkowie Platformy. Tchórzostwo, lenistwo i skrajna nieodpowiedzialność Schetyny musiały być wykrzyczane. Bo to były drwiny z Polski


- pisze w liście skierowanym do władz Platformy Obywatelskiej Aleksandra Wasilewska. 
 
raw

#REKLAMA_POZIOMA#
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura