O proszę. Michał Bilewicz broni Sylwii Spurek. „Moralne oburzenie na obrońców praw zwierząt…”

Michał Bilewicz, psycholog społeczny, kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami, wykładowca na Wydziale Psychologii UW, wstawił się za europosłanką Sylwią Spurek, która opublikowała oburzający wpis na mediach społecznościowych.
fot. screen YouTube
Europosłanka Sylwia Spurek opublikowała we wtorek wieczorem grafikę australijskiej artystki Jo Frederiks, która przedstawia krowy ubrane w piasiaki z żółtą gwiazdą. To ewidentne nawiązanie do żydowskich więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

– Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta. Ten obraz przypomniała Fundacja Viva i dobrze, bo czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy. Czy to jest humanitarne? Czy to nadal rolnictwo? – napisała Spurek.

Czytaj również: Rodziny ofiar obozów koncentracyjnych pozwą europosłankę Sylwię Spurek 

„Źródło taniego poklasku”

Do wpisu europosłanki odniósł się Michał Bilewicz, psycholog społeczny, kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami, wykładowca na Wydziale Psychologii UW. Jego zdaniem „warto zrozumieć, że dla wielu zwierzęta i ludzie należą do tej samej wspólnoty moralnej”.

Moralne oburzenie na obrońców praw zwierząt to źródło taniego poklasku. Warto zrozumieć, że dla wielu z nich zwierzęta i ludzie należą do tej samej wspólnoty moralnej. A używając odniesień do Holokaustu tylko podkreślają ekstremalny i unikalny status tego ludobójstwa – brzmi wpis Bilewicza.
 

Źródło: Twitter
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: