„Tych wydarzeń nie da się porównać”. Polski Żyd Jarosław Papis komentuje wpis Sylwii Spurek

Polski żyd, prezes fundacji Hatkiva, zajmującej się „nawiązaniem dialogu oraz upowszechnianiem tradycji i kultury polsko-żydowskiej” Jarosław Papis skomentował wpis europosłanki Sylwii Spurek.
 „Tych wydarzeń nie da się porównać”. Polski Żyd Jarosław Papis komentuje wpis Sylwii Spurek
fot. screen YouTube
Europosłanka Sylwia Spurek opublikowała we wtorek wieczorem grafikę australijskiej artystki Jo Frederiks, która przedstawia krowy ubrane w piasiaki z żółtą gwiazdą. To ewidentne nawiązanie do żydowskich więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

– Jo Frederiks daje do myślenia, otwiera oczy na to, jak traktujemy zwierzęta – twierdzi Spurek i dodaje, że „czas na poważną dyskusję o traktowaniu zwierząt, o warunkach, w jakich żyją, o tym, jak je zabijamy”.
 

„To bezdenna głupota”

Do wpisu europosłanki Spurek w rozmowie z portalem wPolityce.pl postanowił odnieść się polski Żyd Jarosław Papis. Prezes fundacji Hatkiva stwierdził, że „trudno komentować zachowanie pani poseł Sylwii Spurek”. – To bezdenna głupota – zaznaczył.
 

Shoah to było coś wyjątkowego. Nie można porównywać Zagłady do prowadzenia bydła hodowlanego na rzeź


– podkreślił.

Papis wyznał również, że prawie w ogóle nie je mięsa i jest wrażliwym człowiekiem. Zwrócił uwagę, że rzeź zwierząt prowadzonych do uboju też go porusza. – Ale tych wydarzeń nie da się porównać. Zbliżanie się do porównań mordowania ludzi w komorach gazowych z prowadzeniem hodowlanego bydła do rzeźni jest bezdenna głupotą – zaznaczył.

Źródło: wpolityce.pl
kpaAnkieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura