Niebezpieczny wirus w Chinach. 11 milionowe miasto odcięte od świata, jest komunikat polskiego MSZ

Wirus 2019-nCoV zabił w Chinach już 17 osób. Turystów przed zagrożeniem przestrzega polski MSZ.
pxhere.com/
Najnowsze dane mówią, że wirusem mogło się już zarazić 540 osób. 11-milionoweo miasto Wuhan w Chinach, gdzie przed miesiącem odnotowano pierwsze, nietypowe zapalenie płuc, decyzją władz zostało odcięte od świata. Od dzisiaj wstrzymano transport publiczny, zamknięto również dworce kolejowe i lotnisko, nie będą kursować promy. Władze poprzez media apelują o to by obywatele nie opuszczali miasta.
Oficjalny komunikat w sprawie wydał polski MSZ:

W mieście Wuhan w Chinach odnotowano serię zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCoV. Podobne przypadki miały miejsce także w innych krajach. Ze względu na obchody Chińskiego Nowego Roku należy liczyć się ze zwiększonym ruchem osób w całym kraju, co może przyczynić się do dalszego rozprzestrzeniania wirusa.

MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, w szczególności Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej aktualne i wiarygodne komunikaty można znaleźć na stronach Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne.
 

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: