Budka atakuje zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów. Ten odpowiada: „Pełnomocnik złożył wniosek…”

– Ufam, że oskarżony p.Budka zachowa się honorowo i zrzeknie się immunitetu, jak deklarował – oświadczył za pośrednictwem mediów społecznościowych zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sędzia Przemysław W. Radzik.
fot. screen Twitter
– W ślad za aktem oskarżenia mój pełnomocnik złożył wniosek o uchylenie immunitetu posłowi B.Budce, który w @RMF24pl kłamał, że działam "na polecenie Ziobry". Całe życie służyłem tylko Polsce – napisał na Twitterze zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sędzia Przemysław W. Radzik. – Ufam, że oskarżony p.Budka zachowa się honorowo i zrzeknie się immunitetu, jak deklarował – dodał.

Do wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych sędzia dołączył także film, na którym widać jak szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Borys Budka mówi o zastępcy rzecznika na antenie RMF FM, w porannej audycji jako gość Roberta Mazurka.
 

Przypomnijmy, że na początku stycznia sędzia Przemysław W. Radzik zapowiedział, że w "najbliższych dniach" jego pełnomocnicy skierują prywatny akt oskarżenia i wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Budce. – RDSSP i ZRDSSP nigdy i od nikogo nie otrzymywali żadnych poleceń lub wskazówek co do wykonywania swoich czynności – pisał na Twitterze 6 stycznia 2020 roku.

Zobacz: [video] Budka straszy aresztowaniami sędziów. Sędzia Radzik zapowiada posłowi "prywatny akt oskarżenia"

Źródło: RMF FM
kpaAnkieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: