Tusk komentuje wezwanie przedstawiciela KE. Komentarze internautów: "Ironia na marnym poziomie"

– Ironia na marnym poziomie – skomentowała wpis byłego premiera za czasów rządów PO-PSL Donalda Tuska, europosłanka PiS Beata Mazurek.
fot. screen YouTube
Komisja Europejska od dłuższego czasu wzywa, aby powstrzymywać się od wypowiedzi które mogą podważać niezależność i prawomocność sądownictwa – oświadczył po spotkaniu z przedstawicielem Komisji Europejskiej Markiem Prawdą wiceminister MSZ Paweł Jabłoński. Chodzi o „niedopuszczalną” według MSZ wypowiedź rzecznika KE Christiana Wiganda.

Rzecznik podczas konferencji prasowej w Brukseli stwierdził, że komisja jest zaniepokojona działaniami rządu. – Niezależność i prawomocność Trybunału Konstytucyjnego w Polsce została poważnie podważona – uważa Wigand.

Do sprawy postanowił odnieść się za pośrednictwem Twittera były polski premier za czasów rządów PO-PSL i były szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce, Pan Marek Prawda, zostal wezwany przez MSZ. Dla PiS-u samo nazwisko ambasadora jest już prowokacją i brutalną ingerencją Unii w wewnętrzne sprawy Polski – czytamy we wpisie polityka.

„Ironia na marnym poziomie”

Do wpisu Tuska postanowili odnieść się inni użytkownicy Twittera - także dziennikarze i politycy.

Ironia na marnym poziomie. Prawda jest taka, dla Tuska:"Polskość to nienormalność" i trzeba przyznać, że jest w tej opinii konsekwentny. Ukarać, uderzyć czy osłabić Polskę przy każdej nadarzającej się okazji. Prawdopodobnie sprawia mu to dużo satysfakcji. I on był premierem RP – stwierdziła europosłanka PiS Beata Mazurek.

Dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski uważa, że wypowiedź byłego premiera jest infantylna. – Mam wrażenie, że to znowu wnuczki zabrały PDT tableta. Bo jeśli nie i to on sam pisze tak dziecinnie infantylne komentarze, to źle to rokuje w tym, którzy wciąż czekają na jego powrót do polityki. Tweet na poziomie gimbazy – czytamy we wpisie publicysty.

Domyślam się, że dla Pana Donalda Tuska sytuacja jest niespotykana, bo za jego rządów to Minister Spraw Zagranicznych był wzywany przez Przedstawiciela Komisji Europejskiej – skomentował z kolei Paweł Lisiecki, poseł PiS i członek Komisji Weryfikacyjnej.
 

Źródło: Twitter
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: