Koronawirus z Chin. Studenci przylecieli z Wuhan do Polski. Jest komunikat Lotniska Chopina w Warszawie

Studenci Politechniki Rzeszowskiej wylądowali już na Lotnisku Chopina w Warszawie. Podróżowali z chińskiego Wuhan, gdzie wybuchła epidemia koronawirusa.
 Koronawirus z Chin. Studenci przylecieli z Wuhan do Polski. Jest komunikat Lotniska Chopina w Warszawie
fot. screen YouTube - Lotnisko Chopina w Warszawie
Polskim studentom udało wyjechać się z miasta przed wprowadzoną blokadą komunikacyjną. Polacy dostali się do Pekinu pociągiem, a potem samolotem do Warszawy. Warszawski port lotniczy uspokaja, że o podróży rzeszowskich studentów „wie od dawna”.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów wszystkie służby Lotniska Chopina współpracują na bieżąco Głównym Inspektorem Sanitarnym, Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, służbami państwowymi, przewoźnikami lotniczymi, agentami handlingowymi oraz pozostałymi lotniskami w Polsce – czytamy w komunikacie warszawskiego lotniska.

Pasażerowie podróżujący z Chin otrzymują specjalne formularze lokalizacyjne, a osoby, które wykazują objawy chorobowe są badane przez personel medyczny lotniska – informuje port lotniczy i dodaje, że „służby lotniska nieustannie monitorują sytuację i śledzą komunikaty oraz stosują się do zaleceń europejskich i światowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia”.Źródło: polsatnews.pl
kpaAnkieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura