Puchar Świata w Zakopanem. Dwa miejsca na podium dla polskich skoczków!

Zakończył się konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Pierwsze miejsce
 Puchar Świata w Zakopanem. Dwa miejsca na podium dla polskich skoczków!
Ailura - Wikimedia Commons
Kamil Stoch pierwszej serii pofrunął na 137,5 m., w drugiej zaś poprawił swój wynik skacząc na 140 m, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej dzisiejszych zawodów. Rewelacyjny występ zanotował również Dawid Kubacki, który po pierwszej serii, skacząc na 140 m. był pierwszy. W drugiej serii skoczył jednak bliżej, na 133 m. co w końcowym rezultacie dało mu trzecie miejsce. 

Na drugim miejscu zakończył swój występ Austriak Stefan Kraft (136 m. i 138 m.)
 

Warto zaznaczyć, że konkurs na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi w 2009 był debiutem Dawida Kubackiego. Dzisiejszy występ był jubileuszowym 200. startem w karierze polskiego skoczka.

Gratulacje od prezydenta

Zadowolony ze skoczków jest także polski prezydent, który zdecydował się przekazać swoje gratulacje polskim skoczkom za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Wielka radość w Zakopanem i w całej Polsce. Nasi triumfują na Wielkiej Krokwii!!! Gratulacje i podziękowania za wspaniały konkurs dla Kamila Stocha i Dawida Kubackiego oraz całej naszej Ekipy! Brawo! Brawo! Brawo! Szacunek i pozdrowienia dla naszych Kibiców za wspaniały doping! – czytamy we wpisie Andrzeja Dudy.
 

Źródło: TVP Sport
kpaAnkieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura