GIS: Co najmniej 23 osoby z Polski przebywają w okolicach Wuhan

Taką informację przekazał dziennikarzowi RMF FM Patrykowi Michalskiemu Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
fot. screen YouTube - CNN
Mamy około 23 obywateli, którzy przebywają w tej chwili w tych okolicach – powiedział Jarosław Pinkas i jak podkreślił, że konsulat jest „w ścisłych kontaktach z tymi, którzy powiadomili, że tam są”.

Główny Inspektor Sanitarny przekazał, że są to m.in. studenci Politechniki Rzeszowskiej, a także inżynierowie z północnego Mazowsza. – Tam jest pewien kłopot - oni mieszkają w akademikach, jest tam dość chłodno w tej chwili, jest ograniczony dostęp do możliwości kupowania żywności. Wiadomo, jak funkcjonuje miasto poddane kwarantannie – zaznaczył.

Pinkas nie był w stanie powiedzieć kiedy Polacy będą mogli wrócić do kraju. Wyjaśnił, że to jest pytanie „do służb dyplomatycznych”.

Komunikat GIS

Główny Inspektorat Sanitarny w porozumieniu z innymi służbami, w tym strażą graniczną i służbami lotniskowymi prowadzi bieżący monitoring osób przekraczających granicę Polski. "Zgodnie z przyjętymi procedurami wszyscy przylatujący do Polski z Chin i innych krajów Azji wymienionych w Komunikacie GIS nr 5 z 25 stycznia br., poddawani są bieżącej weryfikacji pod kątem stanu zdrowia i wypełniają dokumenty pozwalające na ich lokalizację w ciągu najbliższych 2 tygodni" – czytamy na oficjalnej stronie GIS.

Źródło: RMF FM
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: