Dziś odbędą się obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy

W poniedziałek 27 stycznia odbędą się oficjalne obchody 75. rocznicy wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
Grzegorz Jakubowski, KPRP
Polski prezydent spotka się m.in. z przywódcami Izraela oraz Ukrainy. Główne uroczystości zaplanowano na 15:30, wtedy też głowa państwa wygłosi przemówienie.

Na obchody przybędą z całego świata - m.in Polski, Kanady, Izraela, Australii - ocaleni więźniowie z Auschwitz. Przyjechało ich około 200. Kilku z nich zabierze głos podczas ceremonii. 

W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele 60 krajów i organizacji międzynarodowych. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

O godz. 8:30 byli więźniowie obozu Auschwitz oraz prezydent Duda złożyli wieńce i zapalili znicze przed Ścianą Śmierci przy bloku 11. Niemcy rozstrzelali tam ok. 5,5 tys. osób, głównie Polaków.

W przeddzień 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu odbyło się spotkanie Prezydenta RP i Pierwszej Damy z byłymi więźniami. Wcześniej Para Prezydencka i Ocalali wspólnie uczestniczyli w Mszy świętej. 

źródło: prezydent.pl, 300polityka.pl, Polsat news

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: