Ambasador Rosji: "Polska usiłuje zatuszować ocalenie jej przez Armię Czerwoną historycznymi pretensjami"

W wywiadzie dla dziennika "Izwiestija" Ambasador Rosji w Warszawie Siergiej Andriejew stwierdził, że "niezaprzeczalny fakt wyzwolenia" Polski przez Armię Czerwoną usiłuje się teraz "zatuszować masą pretensji historycznych do Rosji".
Siergiej Andriejew, screen YT
Wywiad z Andriejewem "Izwiestija" opublikowała w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Zdaniem ambasadora Rosji w Warszawie, Polska ma teraz złe relacje z Moskwą, zatem historię pomiędzy oboma krajami interpretuje się tak, jakby w przeszłości Rosja nic dobrego dla Polski nie zrobiła. 
 

Niezaprzeczalny fakt wyzwolenia, co więcej - ocalenia przez Armię Czerwoną Polski i Polaków, jako państwa i jako narodu, przed zniszczeniem przez Niemcy hitlerowskie, usiłuje się teraz zatuszować masą pretensji historycznych do Rosji


- powiedział Andriejew. Jak podkreślił, trudno jest ocenić jak wielu Polaków popiera taką interpretację historii, jednak kształtowanie opinii publicznej w takim kontekście wywiera silny wpływ, zwłaszcza na ludzi młodych. Jego zdaniem informacje o tym, że Armia Czerwona wyzwalała Polskę są dostępne zarówno w podręcznikach jak i internecie, jednak "Warszawa stara się w ostatnich latach rzadziej o tym wspominać".

źródło: wpolityce.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: