"Żydzi mogą masowo opuszczać Niemcy". Szef niemieckiego MSZ przestrzega przed antysemityzmem

Zdaniem niemieckiego ministra spraw zagranicznych Heiko Maasa, jeśli nie zostaną podjęte pilne działania ws. powstrzymania rosnącego antysemityzmu, Żydzi będą masowo opuszczać Niemcy.
pixabay.com

Antysemickie ataki i obelgi są codziennością w realu i w internecie


- ostrzega Heiko Maas w artykule opublikowanym w "Der Spiegel" przed rocznicą wyzwolenia Auschwitz-Birkenau. Dyplomata podkreśla, że już niemal co drugi Żyd rozważa opuszczenie Niemiec - "kraju, który od dawna stara się zmierzyć z nazistowska codziennością".
 

Musimy podjąć pilne środki zaradcze, aby takie myśli nie zmieniły się w gorzką rzeczywistość i nie doprowadziły do masowego wyjazdu Żydów z Niemiec


- apeluje Maas. W jego opinii, gdy w lipcu tego roku Niemcy przejmą w UE rotacyjne przywództwo, walka z antysemityzmem powinna zostać jako określona jako priorytet. Miałoby to się przełożyć na surowsze konsekwencje prawne wobec antysemityzmu, nasiloną walkę z mową nienawiści w tym względzie, a także dezinformacją w mediach społecznościowych, oraz zwiększenie znaczenia edukacji - Maas powołuje się na badania, wg których 1/3 młodych Europejczyków ma bardzo niewielką, bądź też kompletny brak wiedzy na temat Holokaustu.

Czytaj więcej na ten temat: „Nadciąga katastrofa”. Żydzi z Duesseldorfu zastanawiają się nad opuszczeniem kraju

źródło: rp.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: