Prof. Paweł Śpiewak: Jeśli PO nie wygra wyborów to powinna wyprowadzić sztandar

Prof. Paweł Śpiewak, socjolog w rozmowie z RMF FM stwierdził, że jeśli Małgorzata Kidawa-Błońska przegra wybory prezydenckie to partia ta powinna „wyprowadzić sztandar”.
wikimedia commons

– Mam wrażenie, że jeżeli ta partia przegra te wybory prezydenckie, a powiedziałbym, że 90 procent szans ma w tej chwili do przegrania, to mi się wydaje, że jest taki moment, w którym trzeba by chyba sztandary wyprowadzić

– zaznaczył Śpiewak, który dodał, że partia ta powinna zmienić swoją tożsamość lub nazwę, albo poszukać „silnego przekazu”. Jeśli dojdzie do porażki w wyborach prezydenckich będzie to oznaczało, że partia ta „wyczerpała swój potencjał i możliwość rozwoju”. Naukowiec przyznał jednak, że w drugiej turze zmierzą się najpewniej prezydent Andrzej Duda i kandydatka PO, choć to Szymon Hołownia jest dla prof. Śpiewaka „wielką osobowością”.

A co sądzi socjolog o Borysie Budce jako nowym liderze największej partii opozycyjnej?

Po pierwsze nie znam go na tyle dobrze, żebym mógł o nim cokolwiek powiedzieć. Nie śledziłem jego kariery, poza oglądaniem jego twarzy w telewizji. Natomiast nie słyszałem żadnego wystąpienia, które by miało charakter, powiedziałbym jakoś programowy.

 
 

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: