[WIDEO] 30 lat temu Mieczysław Rakowski kazał wyprowadzić sztandar PZPR a komuniści zostali „demokratami”

Dokładnie 30 lat temu, podczas ostatniego, XI Zjazdu PZPR podjęto uchwałę o zakończeniu działalności partii.
 [WIDEO] 30 lat temu Mieczysław Rakowski kazał wyprowadzić sztandar PZPR a komuniści zostali „demokratami”
/ fot. screen Twitter
29 stycznia 1990 roku podczas ostatniego, XI Zjazdu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej podjęto uchwałę o zakończeniu działalności partii. – Proszę o powstanie towarzyszek i towarzyszy! Sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić – mówił wtedy sekretarz KC PZPR Mieczysław Rakowski.

Byli działacze PZPR założyli m.in. Socjaldemokrację Rzeczypospolitej Polskiej, której przywódcami byli Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller i Mieczysław Rakowski. SdRP miała m.in. przejąć wszystkie prawa i obowiązki PZPR oraz pomóc w rozdysponowaniu majątku byłej PZPR.
 

Pod filmem opublikowanym na jednym z mediów społecznościowych odnieśli się internauci. – I co się okazało? Okazało się, że to prawda! Sztandar wyprowadzili, a sami zostali do dzisiaj. Teraz są nawet europosłami – stwierdził jeden z użytkowników Twittera. – Sztandar wyprowadzili ale mentalność, układy, resortowe dzieci i wnuki nie wyprowadziły się a nawet zakotwiczyli się w obecnej rzeczywistości... Gdzie ta gruba kreska? – pisze inny z internautów.
 

Źródło: Twitter / wikipedia.com
kpaOceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe