"Jestem dorosła, mam prawo sobie zajarać [marihuanę] kiedy chcę". Ta pani zasiada w Sejmie RP

- Jako osoba dorosła, mam prawo sobie zajarać (marihuanę - red.) kiedy chcę. Tak samo, jak mam prawo napić się lampki wina - mówiła na antenie Polsat News Beata Maciejewska, posłanka na Sejm RP IX kadencji, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy.
 "Jestem dorosła, mam prawo sobie zajarać [marihuanę] kiedy chcę". Ta pani zasiada w Sejmie RP
/ screen video Polsat News

Uważam, że marihuanę należy zalegalizować, jak najbardziej. Dzisiaj jest to karane, a ja jako osoba dorosła, uważam że mam prawo - pan powiedział, że żyjemy w państwie demokratycznym - jako osoba która jest dorosła i wie co robi, mam prawo sobie zajarać kiedy chcę. Tak samo, jak mam prawo napić się lampki wina


- mówiła posłanka.
 

Czy dla pani to jest porównywalna używka?


- spytała Agnieszka Gozdyra.
 

Oczywiście że jest porównywalna, zresztą alkohol jest o wiele bardziej szkodliwy i to wynika ze wszystkich badań, jest bardziej uzależniający, można się nim zatruć, powoduje różnego rodzaju problemy także w rodzinach, powoduje agresję, powoduje przemoc i nie widzę najmniejszego powodu dzisiaj, w 2020 roku, byśmy karali ludzi za to, że mają przy sobie kilka gramów marihuany i sobie ją palą. Jaką zbrodnią jest to, że ja sobie teraz np. zapalę?


- odpowiedziała Maciejewska.

źródło: polsat news

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe