Most imienia WOŚP w Warszawie? Radni przegłosowali projekt

Jeden z mostów na warszawskim Wawrze może nosić imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – projekt przegłosowali radni Koalicji Obywatelskiej. Teraz projekt trafi do Rady Miasta Warszawy.
Mateusz Włodarczyk - Wikipedia CC BY-SA 3.0
Chodzi o most południowy na Wiśle łączący ze sobą dzielnicę Wawer oraz Wilanów. Radni Koalicji Obywatelskiej z rady dzielnicy Wawra złożyli projekt o nadanie nazwy imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla nowo powstałego mostu. Projekt w radzie dzielnicy został przegłosowany i teraz ostateczna decyzja będzie należeć do Rady Miasta Warszawy.

Jako radni wawerscy, jako wnioskodawcy, na pewno zrobimy wszystko, aby radnych miejskich przekonać do naszego stanowiska – podkreślił w rozmowie z „Polska Times” przewodniczący dzielnicy Wawer Michał Żebrowski.

Jak dodał, chodzi o uczczenie „wielkiego, corocznego od prawie 3. dekad, wspólnego dla milionów Polaków już kilku pokoleń, dzieła dobroczynności, nie mającego sobie równych we współczesnym świecie, i tam już znanego”.

W ostatnim 30-leciu III Rzeczypospolitej Polskiej dorobiliśmy się wielu bohaterów i wielu współczesnych wydarzeń, które zasługują na uwiecznienie dla przyszłych pokoleń – zaznaczył.

Przypomnijmy, że Warszawskie Forum Samorządowe złożyło petycję do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, by jedna ze stołecznych ulic także nosiła imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: Polska Times / TVP Info
kpaAnkieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: