"Nie są one podejmowane przeciwko ludziom, ale przeciw ideologii". A. Duda o "strefach wolnych od LGBT"

W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" Andrzej Duda został zapytany, czy podpisałby ustawę o związkach partnerskich. Odpowiedź prezydenta wielu może zaskoczyć.
 "Nie są one podejmowane przeciwko ludziom, ale przeciw ideologii". A. Duda o "strefach wolnych od LGBT"
/ Jakub Szymczuk/ KPRP

Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył. Zwłaszcza że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych


- powiedział Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem. Poruszył także temat osób LGBT. Podkreślił, że w Pałacu Prezydenckim jest odwiedzany przez osoby które mają inną orientację niż on i nie stanowi to dla niego najmniejszego problemu. W związku z tym przytoczył historię z własnego życia.
 

Kiedyś znajoma w luźnej rozmowie powiedziała o moich sąsiadach: „patrz, jacy sympatyczni faceci, widać, że fajna z nich para”. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem: „Wiesz, w ogóle nie zwróciłem na to uwagi. Dla mnie to po prostu mili ludzie, jestem przekonany, że gdyby coś mi się stało, to by mi pomogli. Zresztą, jakby oni mnie o coś poprosili, z przyjemnością też bym ich wysłuchał”


- opowiadał prezydent. Zapytano go także o "strefy wolne od LGBT". 
 

Twórcy tych uchwał podkreślają, że nie są one podejmowane przeciwko ludziom, ale są skierowane przeciwko konkretnej ideologii. Nie mamy tu do czynienia z łamaniem praw człowieka


- podkreślił Andrzej Duda. Dodał jednak, że on by takich uchwał nie popierał.

źródło: wprost.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe