Jest wyrok wobec OMZRiK. Będą musieli przeprosić i ponieść koszty procesu

Dziennikarka Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska domagała się przeprosin od przedstawicieli Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Dziś poinfomowała na Twitterze, iż wygrała proces w tej sprawie.
 Jest wyrok wobec OMZRiK. Będą musieli przeprosić i ponieść koszty procesu
screen YT

Jeszcze w tym miesiącu będę miała klauzulę wykonalności. Gaweł z Dulkowskim z OMZRiK będą musieli mnie przeprosić i ponieść koszty procesu. A swoje pierdolety na mój temat możecie pisać na Berdyczów albo takich samych skazanych kryminalistów, jak Gaweł


- pisze Agnieszka Siewiereniu-Maciorowska na TT. Do wpisu dołączyła skan wyroku, w którym czytamy, iż Sąd Okręgowy w Białymstoku zobowiązuje pozwaną Fundację Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych do opublikowania oświadczenia z przeprosinami.

Sprawa dotyczy wpisów na temat dziennikarki, które były publikowane na profilu Ośrodka w mediach społecznościowych. Zdaniem Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej, wpisy były obraźliwe i sugerowały jej powiązania ze środowiskami neonazistowskimi. Ponadto podważały zaufanie do niej niezbędne przy wykonywaniu pracy dziennikarza.
 
źródło: twitter, radio.bialystok.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura