REKLAMA

[Nieoficjalnie] W Syrii zginęli czterej oficerowie FSB

Według rosyjskich mediów społecznościowych w Syrii miało zginąć czterech oficerów Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Dziennik "Kommiersant" potwierdził śmierć jednego z nich.
RIA Novosti archive [Nieoficjalnie] W Syrii zginęli czterej oficerowie FSB
RIA Novosti archive / Wikimedia Commons
Informacje o zabiciu oficerów FSB pojawiły się w rosyjskich mediach społecznościowych - zarówno niezależnych, jak i prokremlowskich. Jedne źródła mówią o ostrzale moździerzowym, inne - o wjechaniu samochodu na minę i następnie zastrzeleniu rannych oficerów.

W internetowych informacjach padają cztery nazwiska: Dmitrij Minow, Bułat Achmatjanow, Wswiewołod Trofimow i Rusłan Gimadijew.
 

Według Radia Swoboda (rosyjskiej redakcji Radia Wolna Europa/Radia Swoboda) Centrum Specjalnego Przeznaczenia FSB jest jedynym wydziałem tych służb bezpośrednio zaangażowanym w działania bojowe i operacje antyterrorystyczne. Służący w tej jednostce pomagają także przy przeprowadzaniu rewizji


- podaje Onet.pl.
 

Grupa śledząca działania sił zbrojnych Rosji o nazwie Conflict Intelligence Team (CIT) również podała informację o śmierci oficerów FSB. CIT zapowiedziało, że we wtorek opublikuje materiał na temat działalności FSB w Syrii


- czytamy w serwisie.

cwp/Onet.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura