[Sondaż] Hołowni spada, zyskuje Biedroń. Z przodu Andrzej Duda i długo, długo nikt

Badanie przeprowadzone przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl pokazuje 19 proc. przewagę między prezydentem Andrzejem Dudą a Małgorzatą Kidawą-Błońską.
 [Sondaż] Hołowni spada, zyskuje Biedroń. Z przodu Andrzej Duda i długo, długo nikt
/ fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność
Prezydent Andrzej Duda może liczyć na 43 proc. poparcie, z kolei kandydatka PO na 24 proc. głosów. Oznacza to, że w porównaniu do analogicznego badania sprzed tygodnia prezydent stracił 1 proc., a Kidawa-Błońska utrzymała swój wynik.

Impet traci Szymon Hołownia, na którego głos chce oddać 10 proc. ankietowanych. Jeszcze kilka tygodni temu na celebrytę w badaniach Social Changes swój głos chciało oddać nawet i 16 proc. ankietowanych. Łeb w łeb z Hołownią Robert Biedroń, który w porównaniu do poprzedniego tygodnia zyskał 2 punkty. Za nimi Władysław Kosiniak-Kamysz (7 proc.) i Krzysztof Bosak (4 proc.).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 17 do 21 stycznia 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. Próbę stanowiło 1054 osoby.
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe