Kiedy pierwszy statek przepłynie kanałem na Mierzei Wiślanej? Zatwierdzono harmonogram

Według informacji Radia Gdańsk do 2022 roku skończą się prace nad obrotowymi mostami na Mierzei Wiślanej w miejscowości Nowy Świat. Zatwierdzono harmonogram realizacji budowy.
 Kiedy pierwszy statek przepłynie kanałem na Mierzei Wiślanej? Zatwierdzono harmonogram
/ Wizualizacja / Urząd Morski w Gdyni
Radio Gdańsk przekazało, że dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski zatwierdził harmonogram dla budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Termin zakończenia prac wyznaczono na 2022 rok. W dokumencie wyznaczono tzw. kroki milowe w realizacji śluzy z obrotowymi mostami w miejscowości Nowy Świat.

„Dziennik Bałtycki” informował w styczniu, że od połowy grudnia koparki usuwają tzw. karpiny pozostałe po wyciętych w lutym drzewach. Wcześniej usunięto z części lądowej pozostałe po II wojnie światowej niewypały i niewybuchy. Montowane są także tzw. piezometry, czyli urządzenia służące do monitorowania zmian poziomu zwierciadła wody oraz jej zasolenia.

W pierwszym etapie polsko-belgijskie konsorcjum Besix/NDI ma kilkanaście miesięcy na budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, właściwego kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego oraz budowę sztucznej wyspy zlokalizowanej na Zalewie Wiślanym, w okolicach Krynicy Morskiej.

Będzie to największa część całej inwestycji. Koszt tego etapu to ponad 922 mln zł.

Źródło: Radio Gdańsk / Dziennik Bałtycki / tvp.info
kpaOceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe