Skandal w Szkocji. Minister Finansów stalkował 16-latka. „Jesteś słodki”

Potężny skandal w Szkocji. Minister finansów, Darek Mackay, na kilka godzin przed przedstawieniem budżetu na nowy rok podał się do dymisji. Powodem jest ujawnienie przez media wiadomości, które polityk wysyłał nieznanemu mu 16. latkowi.
zrzut z ekranu
Wiadomości były wysyłane przez pół roku na mediach społecznościowych. Mężczyźni wcześniej nie znali się. Polityk łącznie miał wysłać kilkaset wiadomości. Skandal ujawnił „The Scottish Sun”, szkockie wydanie popularnego tabloida.

Co do 16-latka pisał minister finansów? To m.in. komunikaty o tym, że ten jest „naprawdę ładny”, „słodki” lub „dobrze wygląda w nowej fryzurze”. Pojawiły się również zaproszenia na kolację i mecz rugby. Nastolatek ignorował wiadomości, jednak zdarzało się, że otrzymywał ich kilka w trakcie jednego wieczora. Ostatecznie stalkowany chłopak zdecydował się poinformować rodziców.

Polityk podał się do dymisji, która została przyjęta. Mackay przeprosił za swoje zachowanie tłumacząc się, że jest mu głupio i przykro. Dla jego przeciwników politycznych to za mało – szef szkockich konserwatystów Jackson Carlaw uważa, że Mackay powinien złożyć swój mandat poselski.

Derek Mackay w szkockim parlamencie zasiada od 2011 r., jest członkiem Szkockiej Partii Niepodległościowej, wśród brytyjskich publicystów typowany był na potencjalnego zastępcę premier Sturgeon. W 2013 r. Mackay, od 12 lat żonaty, posiadający dwóch synów, ujawnił, że jest gejem. Porzucił żonę i zamieszkał z partnerem.

Źródło: rmf24.pl
kos
 

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: