REKLAMA

Marek Lewandowski: Po emeryturach stażowych Kosiniak-Kamysz sam przekopie Mierzeję Wiślaną

Władysław Kosiniak Kamysz na potrzeby wyborów parlamentarnych z promotora LGBT+ stał się konserwatywnym katolikiem, choć wcześniej razem z Koalicją Obywatelską w wyborach do europarlamentu stroił się w tęczowe barwy. Teraz jako kandydat na prezydenta chce wprowadzenia emerytur stażowych, choć wcześniej jako koalicjant Platformy Obywatelskiej wydłużał wiek emerytalny. Tempo przeistoczeń lidera PSL jest tak duże, że jak tak dalej pójdzie sam zakasze rękawy i przekopie Mierzeję Wiślaną. Oczywiście wszystko to nie ma związku z kampanią prezydencką.
 Marek Lewandowski: Po emeryturach stażowych Kosiniak-Kamysz sam przekopie Mierzeję Wiślaną
/ sreen YT
Posłowie PSL i osobiście Władysław Kosiniak Kamysz złożyli projekt ustawy o wprowadzeniu emerytur stażowych – donosi na swojej stronie PulsHr. Swoją drogą to ciekawe doświadczenie przeczytać tekst o emeryturach stażowych, w którym ani razu nie pojawia się słowo „Solidarność”. Ale to już kwestia rzetelności dziennikarskiej portalu PulsHR.

Jak się dowiadujemy z tekstu, już ponoć od 2016 r. PSL z Kukizem’15 walczą o możliwość przechodzenia na emeryturę po przepracowaniu określonego stażu pracy (kobiety 35, mężczyźni 40 lat) bez względu na wiek. Jednak jak dotąd nie udało się, bo nie było woli rządzących.

Troskliwy lider PSL argumentuje: Jest to docenienie tych, którzy odprowadzają składki i ciężko pracują, żeby mieli prawo wyboru – podkreślił w tekście. I dodał jeszcze: Uważam, że Polacy powinni mieć wybór jak długo chcą pracować. Dlatego wspólnie z OPZZ składamy projekt ustawy.


No cóż. W 2012 takiego prawa wyboru nie dawał. Nie tylko do spółki z PO wydłużył i zrównał wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia, ale też wyrzucił do kosza kilka milionów podpisów odbierając społeczeństwu prawo do referendum emerytalnego. Dziś martwi się o prawo wyboru, bo ludzie ciężko pracują i płacą składki. Wtedy ciężka praca i płacenie składek nie były wystarczającymi argumentami, aby takie prawo wyboru dać.

HIPOKRYTA!

P.S.
Do pomysłów Kosiniaka-Kamysza wpisujących się w system emerytalny należy dodać jeszcze emerytury bez podatku i dobrowolność płacenia składek. To też genialne pomysły kogoś, kto był ministrem pracy i polityki społecznej. Należy więc oczekiwać, że ma elementarną wiedzę. Tymczasem są to postulaty rujnujące system emerytalny. Jaki zatem wg lidera PSL jest idealny emeryt? Odpowiedź brzmi: niepłacący składek, dobrowolnie przechodzący na emeryturę, którą będzie pobierał bez podatku. Ręce opadają!

ml

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura