[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Krysztopy: Sankcje konieczne natychmiast!
08.02.2020 01:22
![[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Krysztopy: Sankcje konieczne natychmiast!](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/5bcf430a-0872-45fc-97ac-04b283955cda/43297.jpg?p=article_hero_mobile)
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 08.02.2020 01:22
Polacy ocenili Ursulę von der Leyen. Przewodnicząca PE nie ma powodów do zadowolenia
26.03.2026 08:00
Copa-Cogeca: Ustępstwa poczynione przez KE wobec Australii są nie do przyjęcia
25.03.2026 20:56

Komentarzy: 0
„Ogłoszenie zawarcia umowy o wolnym handlu między UE a Australią w Canberze przez przewodniczącą Komisji Europejskiej von der Leyen i premiera Australii Albanese budzi liczne i poważne obawy dotyczące europejskiego rolnictwa, które jest wyraźnie i po raz kolejny kartą przetargową strategii UE mającej na celu zabezpieczenie szerszych celów handlowych i politycznych” - stwierdzają Copa-Cogeca.
Czytaj więcej
TSUE podważa narrację o "neosędziach". Żurek: "Ustawa praworządnościowa rozwiąże problem"
25.03.2026 10:13

Komentarzy: 0
Najnowszy wyrok TSUE w sprawie sędziów powołanych przy udziale nowej KRS stał się punktem zapalnym sporu politycznego. Kluczowy zapis orzeczenia wskazuje na brak automatyzmu w podważaniu ich statusu, jednak interpretacja przedstawiona przez ministra sprawiedliwości wywołała falę krytyki.
Czytaj więcej
TSUE zdecydował. Prof. Piotrowski mówi wprost: Nie ma w polskim prawie pojęcia "neosędzia"
24.03.2026 17:22

Komentarzy: 0
Jest ważne orzeczenie TSUE w sprawie sędziów powołanych przy udziale KRS po 2017 r. – Nie można automatycznie posługiwać się pojęciem "neosędzia", którego nie ma w polskim prawie – podkreśla konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski.
Czytaj więcej
Ekspert: Ten wyrok TSUE przeczy narracji Ministerstwa Sprawiedliwości
24.03.2026 12:39

Komentarzy: 0
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie posiada formalnych kompetencji do bezpośredniego kształtowania ustroju sądownictwa państw członkowskich – kompetencje te należą do suwerennych państw. Mimo to jego najnowszy wyrok wprost przeczy narracji prezentowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz część środowisk sędziowskich.
Czytaj więcej
