REKLAMA

Jest petycja ws. przemocy Francji wobec obywateli. Saryusz-Wolski: "Wysłałem ją do wszystkich europosłów"

Środowisko dysydentów opozycji demokratycznej w PRL zainicjowało petycję "Zatrzymajmy przemoc władz Republiki Francuskiej wobec obywateli!". Europoseł Jacek Saryusz-Wolski poinformował, że wysłał tę petycję do wszystkich europosłów w Parlamencie Europejskim. "Reakcja szefa makronistów bardzo nerwowa" - skomentował.
 Jest petycja ws. przemocy Francji wobec obywateli. Saryusz-Wolski: "Wysłałem ją do wszystkich europosłów"
/ fot. European People's Party / Flickr CC by 2.0

Zatrzymajmy przemoc władz Republiki Francuskiej wobec obywateli!

Wielu ludzi, wśród nich działacze opozycji antykomunistycznej w PRL i krajach dawnego Związku Sowieckiego, jest poważnie zaniepokojonych tym, co od dłuższego czasu dzieje się na francuskich ulicach.

Nasz szczególny niepokój i sprzeciw budzą sceny użycia siły wobec osób zgromadzonych w pochodach i manifestacjach. Bicie bezbronnych ludzi, strzelanie do nich, stosowanie nieuzasadnionej przemocy wobec demonstrantów, którzy korzystają ze swych podstawowych praw obywatelskich do wolności zgromadzeń i wyrażenia sprzeciwu wobec polityki władz, narusza podstawowe prawa człowieka i łamie reguły demokracji. Niczym nie różni się ono od zachowania policji w krajach totalitarnych


- piszą autorzy petycji. 
 

Nie wypowiadamy się o istocie sporu. Rozwiązać go muszą sami obywatele Republiki Francuskiej. Jednak w obliczu państwowej przemocy nie możemy milczeć! Oczekujemy od Prezydenta Republiki Francuskiej niezwłocznego wstrzymania przemocy wobec manifestantów, godzącej w ich godność, zdrowie i życie.


- podsumowują. 
 

Wysłałem tę petycję do wszystkich europosłów w PE.
Reakcja szefa makronistów bardzo nerwowa.


- skomentował europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
 

źródło: secure.avaaz.org

raw
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura