Olsztyńscy sędziowie złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Macieja Nawackiego

Jak podaje portal TVN24, prokuratura rejonowa Olsztyn Południe poinformowała, że olsztyńscy sędziowie złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ws. zniszczenia dokumentów przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego.
 Olsztyńscy sędziowie złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Macieja Nawackiego
screen video
Informację przekazał prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe Daniel Brodowski. Zawiadomienie dotyczy zniszczenia dokumentów z projektem uchwały zgłoszonym przez olsztyńskich sędziów przez prezesa sądu Macieja Nawackiego. 

Do zdarzenia doszło w piątek w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. Odbyło się tam zebranie sędziów, podczas którego mieli oni zaopiniować sprawozdanie roczne z działalności rocznej. Podczas kolegium doszło do niecodziennego zdarzenia: prezes sądu Maciej Nawacki podarł apel sędziów.

Czytaj więcej: [WIDEO] Niecodzienna sytuacja w olsztyńskim sądzie. Prezes Maciej Nawacki podarł apel sędziów

Zdaniem sędziów, którzy zgłosili zawiadomienie do prokuratury prezes sądu Maciej Nawacki zniszczył dokument, którym nie miał prawa wyłącznie rozporządzać. Czyn jest opisany w artykule 276 kk i grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat dwóch. Prokurator zapowiedział, że zapozna się z zawiadomieniem i będzie podejmował czynności. 

źródło: tvn24.pl

raw

 

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura