Partia Razem przegrała proces sądowy z Cisowianką. Musi przeprosić za naruszenie dóbr osobistych

Ugrupowanie Adriana Zandberga w 2017 roku nawoływało do bojkotu wody mineralnej Cisowianka za wspieranie przez wiceprezesa spółki Nałęczów Zdrój organizacji pro-life. Teraz, zmuszone wyrokiem sądu, przeprasza.
 Partia Razem przegrała proces sądowy z Cisowianką. Musi przeprosić za naruszenie dóbr osobistych
screen video TVN24

Chcesz, by kobiety miały prawo do legalnej i bezpiecznej aborcji? Nie kupuj Cisowianki. Podaj dalej i powiadom swoich znajomych


- takie komunikaty pojawiły się w 2017 roku w komunikatach partii Razem w mediach społecznościowych. Ugrupowanie zwróciło uwagę na fakt, iż wiceprezes Nałęczowa Zdroju, Paweł Witaszek, jest szefem fundacji, która udzieliła wsparcia finansowego antyaborcyjnej organizacji PRO - Prawo do życia.

Spółka Nałęczów Zdrój postanowiła zawalczyć o swoje dobre imię w sądzie. Jak się okazało - skutecznie. Na profilu partii Razem w mediach społecznościowych pojawiło się następujące oświadczenie:
 

„PRZEPROSINY

Partia Razem przeprasza spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o., producenta wody mineralnej Cisowianka, za to, że naruszyła Jej dobra osobiste - renomę i prawo do klienteli - w ten sposób, że bez jakiegokolwiek uzasadnienia wzywała do bojkotu oferowanych przez nią produktów, bezpodstawnie sugerując, że spółka Nałęczów Zdrój sp. z o. o. naruszała lub sprzeciwiała się prawom kobiet.

Partia Razem wyraża ubolewanie, że nie dochowała należytej staranności i nie podjęła próby ustalenia, czy Nałęczów Zdrój sp. z o. o. podejmowała jakiekolwiek działania kierując się względami ideologicznymi i tym samym czy istniała podstawa do bojkotu jej produktów. Niniejsze oświadczenie publikuje się w wyniku przegranego procesu sądowego.”
źródło: Facebook, onet.pl

raw
 

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: