[video] Kidawa-Błońska przerywa milczenie: "Ludzie mają prawo wyrażać swoje emocje"

W Pucku odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy, który z tej okazji wygłosił przemówienie. Niestety, na uroczystości przybyła grupka krzykaczy, która starała się zakłócić przebieg uroczystości. W sieci pojawiło się nagranie, na którym Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta Koalicji Obywatelskiej, serdecznie witają się i dziękują zakłócającym obchody 100-lecia zaślubin Polski z Bałtykiem. Niedługo później podczas bliźniaczych uroczystości w Wejherowie grupa osób znowu głośnymi okrzykami i gwizdami znowu zakłócała przebieg uroczystości. Od tamtej pory Kidawa-Błońska milczała. Teraz udzieliła wywiadu TOK FM.
 [video] Kidawa-Błońska przerywa milczenie: "Ludzie mają prawo wyrażać swoje emocje"
/ screen TT
- ludzie mają prawo wyrażać swoje emocje, powinniśmy tak samo szanować tych którzy nas popierają i tych, którzy nas nie akceptują, musimy poszukać wspólnego języka
(...)
Niech się nie dziwią, że ludzie, którzy mają poczucie dumy się sprzeciwiają. Łamanie konstytucji przez prezydenta Dudę budzi wielki opór społeczny. Każdy polityk musi się do tego przyzwyczaić, że ludzie reagują na niego albo dobrze, albo źle.

- mówiła Kidawa-Błońska cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe