Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zakłócania wystąpienia Andrzeja Dudy w Pucku

W poniedziałek w Pucku odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy, który z tej okazji wygłosił przemówienie. Niestety, na uroczystości przybyła grupka krzykaczy, która starała się okrzykami [wg. niektórych relacji wulgarnymi] zakłócić przebieg uroczystości. Jak informuje RMF FM, Prokuratura Rejonowa w Pucku wszczęła w tej sprawie śledztwo. 
 Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zakłócania wystąpienia Andrzeja Dudy w Pucku
/ Jakub Szymczuk/ KPRP
Szanowni państwo parlamentarzyści, senatorowie, posłowie, szanowny panie wojewodo, pani burmistrz... wszyscy dostojni przybyli goście, drodzy mieszkańcy Kaszub i Pomorza. To rzeczywiście dzień zupełnie wyjątkowy. Takich zaledwie kilka mamy w tym okresie, kiedy obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Poczynając od 2018 roku, kiedy 11 listopada obchodziliśmy ten symboliczny dzień, gdy Polska wróciła na mapy Europy i świata, gdy nasze państwo z powrotem znalazło się wśród innych wolnych krajach europejskich

- przemawiał Prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda. Niestety w tle słychać grupkę krzykaczy, którzy robili co w ich mocy aby zagłuszyć głowę państwa.
 

Marionetka! Marionetka!


- krzyczeli. Wg. wielu innych relacji, prowokatorzy pozwolili sobie na używanie określeń powszechnie używanych za obraźliwe.

Czytaj więcej: [video] "Marionetka!" Grupka krzykaczy usiłuje zagłuszyć Prezydenta RP na uroczystości zaślubin w Pucku

Radio RMF FM informuje, że do prokuratury w Gdańsku spłynęło kilka zawiadomień ws. obrażania głowy państwa. Zostały one przekazane do prokuratury w Pucku, która zajmie się wyjaśnieniem incydentu.

źródło: RMF FM, dorzeczy.pl

raw
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe