Lubuskie: Odkryto wielkie złoża miedzi i srebra. Mogą przynieść 1,3 mld zł rocznie przychodów do budżetu

- Zatwierdzone zasoby złoża szacowane są na 848 milionów ton rudy miedzi i srebra, 11 milionów ton miedzi oraz 36 tysięcy ton srebra - podaje portal wnp.pl. 
 Lubuskie: Odkryto wielkie złoża miedzi i srebra. Mogą przynieść 1,3 mld zł rocznie przychodów do budżetu
/ Huta Miedzi, fot. KGHM

Firma Zielona Góra Copper otrzymała decyzję o zatwierdzeniu dokumentacji geologicznej nowego złoża rud miedzi i srebra „Nowa Sól”


- informuje portal gospodarczy wnp.pl. Są to pierwsze od ponad 40 lat całkowicie nowo odkryte złoża w Polsce. Dokumentacja została (na poziomie C2) zatwierdzona przez Ministra Klimatu, dzięki czemu złoże wpisane zostanie do Bilansu Zasobów Kopalin Polskich i wzbogaci zasoby kraju.

Złoże odkryto w województwie lubuskim, na terenie gmin Kolsko, Nowa Sól i Siedlisko. Wykonano 20 odwiertów, z czego aż 19 było pozytywnych.

Z przygotowanych opracowań wynika, iż powstanie nowego kompleksu wydobywczego przyniesie ok 1,3 mld złotych rocznie dodatkowych przychodów do budżetu, a w wyniku realizacji inwestycji polskie PKB co roku będzie wzrastać o około 3,5 mld złotych. Ma się to też wiązać z utworzeniem 8,6 tysiąca miejsc pracy w regionie. 

źródło: wnp.pl

raw

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe