REKLAMA

[Opinia] 2,5 mln podpisów referendalnych wyrzucił do kosza, a teraz sam chce robić referendum?

Władysław Kosiniak-Kamysz nie ustaje w wysiłkach na rzecz demokracji i sprawiedliwości społecznej. Po ogłoszeniu projektu o emeryturach stażowych, choć wcześniej wydłużał wiek emerytalny, teraz chce się pytać obywateli i zapowiada referendum! To nie ważne, że lider PSL-u jako koalicjant PO wyrzucił ponad 6 mln podpisów obywateli zebranych pod różnymi wnioskami ustawodawczymi i referendalnymi. Dzisiaj – oczywiście bez związku z wyborami prezydenckimi – będzie słuchał głosu ludu. Teraz on jest demokrata. A wtedy? Wicie-rozumicie – inne realia były.
 [Opinia] 2,5 mln podpisów referendalnych wyrzucił do kosza, a teraz sam chce robić referendum?
/ Adrian Grycuk - Wikimedia Commons
Nie ustaje zadziwienie metamorfozą Władysława Kosiniaka-Kamysza. Jako minister pracy był twarzą reformy wydłużającej wiek emerytalny, a teraz krótszy wiek mu nie przeszkadza i chce nawet wprowadzić kryterium stażowe. W zeszłym tygodniu kierowane przez niego PSL wraz Kukiz’15 złożyło projekt stosownej ustawy. Dzisiaj ogłosił, że chce zrobić referendum w sprawie związków partnerskich.

- W tej sprawie trzeba odwołać się do obywateli i zrobić referendum. Przecież politycy mają działać z woli narodu, więc zapytajmy obywateli – powiedział dla Wprost Władysław Kosiniak-Kamysz.


Na woli narodu zaczęło ci hipokryto wstrętny zależeć?

O wiek emerytalny nie chciałeś pytać obywateli! Naród nie miał wtedy prawa wyrazić swojej woli? W sprawie aborcji też nie chcesz referendum. Tu też naród nie ma prawa głosu? A teraz nagle ma? Ty łobuzie jeden.

Jak to jest, że władza ma działać z woli narodu w jednej sprawie, a w innej nie. Jak skonstruowana jest logika lidera ludowców, że tak perfidnie balansuje pomiędzy interesem partyjnym PSL, a demokracją? Chciałbym zrozumieć.

A może tak jak w piosence Mannamu? „Tysiące twarzy, setki miraży...”

I żeby nie było. Referenda należy przeprowadzać w każdej sprawie, jeśli obywatele spełnią warunki i tego chcą. Bez łaskawej zgody tego czy innego Kosiniaka lub Kamysza.

ml

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura