"RZ" w dzisiejszej publikacji atakuje Wolne Niedziele. Mocna odpowiedź dziennikarza

- Rośnie sprzeciw wobec braku handlu w niedziele - obwieszcza dzisiaj hucznie na stronie głównej dziennik "Rzeczpospolita" w publikacji nt. ustawy o wolnych niedzielach. Tekst mocno skomentował red. Maciej Chudkiewicz, publicysta, wieloletni dziennikarz "Tygodnika Solidarność", obecnie prowadzący programy publicystyczne.
 "RZ" w dzisiejszej publikacji atakuje Wolne Niedziele. Mocna odpowiedź dziennikarza
pexels.com

Zaostrzenie zakazu handlu nie budzi entuzjazmu Polaków. Przeciwnie – przybywa przeciwników ograniczeń, szczególnie wśród mieszkańców miast


- twierdzi "RZ". Z publikacji dowiadujemy się, że szczególnie niezadowoleni z wolnych niedziel mają być mieszkańcy największych miast. Rzekomo 64 proc. mieszkańców miast powyżej 500 tys. miało negatywnie ocenić ustawę o ograniczeniu handlu - takie wnioski płyną z badania Havas Media, do którego dotarła „Rzeczpospolita". 

Zdaniem dziennika "Polak sobie radzi, ale bez entuzjazmu". Odsetek przeciwników ograniczenia handlu miał rzekomo wzrosnąć z 41 proc. w 2018 roku, do 47,7 proc. obecnie. 

Na publikację odpowiedział dziennikarz Maciej Chudkiewicz.
 

Rzepa „dotarła” do wyjątkowych danych - od firmy PRowej. Przytacza także wypowiedz eksperta z tejże firmy, po tym jak do tych danych dotarła. 

Bo nie to, ze material sponsorowany, będący elementem walki ze strony dużych sieci handlowych, czy coś.


- skomentował redaktor.
 
źródło: rp.pl

raw

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura