REKLAMA

"Sąd uznał, że 'Ruch Wyp.dolenia Krystyny Pawłowicz w kosmos' to prawo Owsiaka do wyrażenia opinii"

Swego czasu Jerzy Owsiak, znany bojownik walki z hejtem, ogłosił konkurs na rozwiniecie skrótu "RWKPwK". W tym czasie na Facebooku istniała już strona o nazwie "Ruch Wyp.dolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos. Wtedy polityk Prawa i Sprawiedliwości, dziś sędzia Trybunału Konstytucyjnego pozwała Jerzego Owsiaka w związku z tą i innymi wypowiedziami na jej temat.
 "Sąd uznał, że 'Ruch Wyp.dolenia Krystyny Pawłowicz w kosmos' to prawo Owsiaka do wyrażenia opinii"
/ screen YouTube
Sąd pierwszej instancji uznał winę bojownika w walce z hejtem Jerzego Owsiaka. Sąd apelacyjny pod przewodnictwem sędzi Marzeny Góral uznał, ze Owsiak nie musi przepraszać, a Krystynę Pawłowicz obciążył kosztami procesu.

-  Wypowiedzi pozwanego Jerzego Owsiaka były polemiką, felietonem, który daje możliwość większego stopnia przesady, jest subiektywny


- głosi uzasadnienie wyroku

- Sąd.Apelac.:Marzanna Góral,kt.ogłosiła wyrok o oddaleniu mego powództwa w całości,s.Dagmara Olczak- Dąbrowska i s.Jakubowska-Pogorzelska uznał w II inst. że„konkurs” J.Owsiaka pt.”Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos” to „prawo J.O do opinii o polityku" (...) To ja mam „przeprosić” J.Owsiaka i zwrócić mu koszty obu instancji...Mam mieć jako polityk grubą skórę bo ochrona prawna w takich syt.nie należy mi się.Uchylono łagodny wyrok I inst. nakazujacy J.O jedynie przeproszenie mnie Czekam na „konkurs” - „Kto zabije Krystynę Pawłowicz”.. (...) Złożę kasację od tego wyroku w praktyce zachęcającego fanów J.O do dalszej agresji i ataków fizycznych. Sąd Apel.w syt.jaskrawego naruszenia prawa,swym wyrokiem dokonał sędziowskiego nadużycia prawa w interesie celebryty.


- komentuje Krystyna Pawłowicz na Twitterze

Źródło: Onet.pl/TT

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura