Charlie Hebdo: "Polska rozpoczyna polowanie na gejów. Rząd stworzył strefy wolne od LGBT"

W europejskiej prasie pojawia się coraz więcej artykułów opartych na fejku stworzony za pomocą tzw. "Atlasu Nienawiści" i "działań artystycznych" aktywisty LGBT, który przykręcał do tablic z nazwami miejscowości tabliczki "strefa wolna od LGBT" a później wrzucał zdjęcia do sieci. Tym razem opinię wyraziło obrazoburcze francuskie pismo satyryczne Charlie Hebdo w artykule "Polska rozpoczyna polowanie na gejów"
 Charlie Hebdo: "Polska rozpoczyna polowanie na gejów. Rząd stworzył strefy wolne od LGBT"
/ Screen CharlieHebdo.fr
Czytaj również: Die Welt o "homofobii" w Polsce: "Faszystowskie naklejki z rodziną złożoną z kobiety i mężczyzny"

- Aby zachować polską „chrześcijańską tożsamość”, rząd właśnie stworzył strefy wolne od LGBT. A Europy to nie obchodzi.

Jest kraj, w którym modlimy się do Boga, w którym uważamy, że cudzoziemcy nie są mile widziani, w którym ciężko pracujemy, w którym jemy pierogi, w którym kobiety nie przerywają ciąży, a przede wszystkim gdzie jesteśmy chronieni przed „ideologią LGBT”. To nie jest wyimaginowany kraj. To Polska z nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), rządzącej od 2015 roku.

Konserwatywny rząd PiS już podważył niezależność sądownictwa, odmówił przestrzegania unijnych kwot dla uchodźców i walczył o dalsze ograniczenie prawa do aborcji w tym kraju. Teraz stara się chronić „chrześcijańską tożsamość” narodu polskiego, tworząc w całym kraju strefy "wolne od LGBT".

W ubiegłym roku, przed wyborami parlamentarnymi, PiS rozpoczęło propagandę przeciwko prawom osób LGBT. Stawiając homofobię w centrum swojej kampanii, PiS próbowało zmobilizować polski konserwatywny elektorat, odwracając uwagę mediów od wewnętrznej rywalizacji i skandali korupcyjnych. Politycy partyjni szybko nazywają społeczność LGBT „tęczową zarazą” i „zagrożeniem dla narodu”.


- pisze Inna Szewczenko w Charlie Hebdo

Z całością artykułu można się zapoznać tutaj.

Źródło: CharlieHebdo.fr

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe