REKLAMA

Harvey Weinstein trafił za kratki

Znany producent filmowy Hervey Weinstein został uznany winnym wymuszenia aktu seksualnego w 2003 i gwałtu 10 lat później. Mężczyzna trafił za kraty.
 Harvey Weinstein trafił za kratki
/ screen YouTube
O winie Weinsteina zadecydowała ława przysięgłych, której obrady trwały pięć dni. Sprawy grozi nawet 25 lat więzienia. Po decyzji sędziego producent już z sądu trafił do więzienia. Skazany początkowo zostanie osadzony w więziennym szpitalu, bowiem przed wyrokiem przeszedł nieudaną operację kręgosłupa.
Główny bohater akcji #metoo został skazany za gwałt na aktorce Jessice Mann i wymuszenie aktu seksualnego na asystence Mimi Haley.
Weinstein został uniewinniony z dwóch innych, bardzo poważnych zarzutów, za które mogłoby mu grozić dożywocie – dwóch drapieżnych napaści seksualnych. Weinstein nie przyznawał się do winy, twierdząc, że nigdy nie uprawiał seksu bez zgody drugiej osoby.
Przypominamy, że w 2017 r. ponad 70 kobiet, głównie ze świata filmu, m.in. Gwyneth Paltrow i Angelina Jolie oskarżyło Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Rozpoczęło to akcję #metoo, która ujawniała przypadki molestowania seksualnego w amerykańskim show biznesie.
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura